Fraxiparin u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Zenice sa trombofilijom, da li su vam hematolozi preporucili carski ili prirodni porodjaj? Meni je hematolog preporucio carski zbog trombofilije a ginekolog insistira i ceka prirodni? Kakva su vasa iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto kao tebi

Porodila se prirodno

Gin rekao-"nek oni rade svoj posao a mi cemo svoj"

 

shasha voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene moje, ja sj.idem na zakazan carski rez.

Ne zbog trombofilije nego zbog karlicnih mjera. Uska sam previse. Conjugata extera je 17cm.

 

Pisem vam iskustva. Nije me strah. Jedva cekam :)

 

Kako ste nastavile th nakon porodjaja. Na 12 h ili 24 h ?

Ja sam sada 7 dana pred carski na 12 h od 2500ij fragmin a primala sam do sada 1x 5000ij.

Dr rekla nastaviti 12 h nakon porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenice sa trombofilijom..kako ste se poradjale? Prirodno ili carski? Meni se blizi termin a hematolog i ginekolog imaju suprotna misljenja..hematolog je za carski a gin.za prirodni?!Hvala vam puno

Meni treba pomoc, sledece nedelje sam kod ginekologa, ulazim u 9-ti.

I hematolog je prokomentarisala 2x na zadnjem pregledu "Vjerovatno ce te on malo ranije poroditi" e sad ja sam sa mojim gin dogovorila prirodno bez epidurala kad krene sam porodjaj.

A ona mi je dala u izvjestaju:

 

7 x pred porodjaj smanjiti fragmin sa 5000ij na 2500ij i 12 h pred porodjaj primiti fragmin pa sledeci 12 h posle porodjaja.

 

Zanima me sta ona misli pod tim ranije poroditi - jer ja hocu da sam porodjaj krene a ne da me indukuju na suvo bez pucanja vodenjaka ili prirodnih bolova.

 

Ja pukoh :(

 

KAko ste se vi porodjale koje ste zavrsile vec?

Prirodni porodjaj, planirano je bilo da ga pokrenemo ali mali nije hteo da saceka ponedeljak. Sve proslo super, bilo je malo (ali samo malo) jaceg krvarenja nakon porodjaja, to je prokomentarisala dr pri usivanju, mada ne mora da znaci da je od terapije fraxiparinom.

Epidural nisu hteli da mi daju zbog fraxiparina, i zato sto je vec bilo kasno za njega, sve je islo jako brzo. ali eto znam da izbegavaju da daju, to im je jos jedan od nacina da se ograde i smanje sebi posao.

ancelcicu bice sve ok, ne brigaj previse. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja idem na carski :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelak, uz tebe smo! Nastavices na 12h 2500, ali nek ti muz ode u pon kod Dapcevicke da pita koliko i kako jos. 

Ona je valjda od 11 h ponedeljkom

Srecno, javi se kad budes mogla!

Andjelcicc voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je moja dr hematolog napisala ako krene prirodni, odnosno ako krenu bolovi i pukne vodenjak, da raj dan nedajem fragmin, nego da nastavim 8 h posle porodjaja..e sada, to mi je bas nesto komplikovano jer ne znam unapred kada ce krenuti prirodni..za carski je napisala pre intervencije 4-6 h primiti fragmin a nastaviti 8 posle operacije..vidim da ae misljenje moje dr dosta razlikuje od drugih..jer sve zene primaju 12h pre i 12h posle carskog..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shasha, tako je nekako i meni bilo.

Meni su indukovali porodjaj 7 dana pre termina. u 9. se slabije razvijala beba pa sam isla jednom nedeljno na dopler.

Hematolog i ginekolog su bili za prirodni. Za epidural mi nisu nista rekli, u Gradskoj bolnici sam se porodila pa je tamo u svakom slucaju lutrija da li ces ga dobiti.

Meni je porodjaji priorodno krenuo tako da ga je vaginaleta samo ubrzala.

Sve je islo prebrzo, srcani tonovi bebe su padali, nisu mi cak ni dali klizmu vec me odmah prikacili na ctg i pratili pomno.

Ukupno 5 sati je trajalo sa izuzetno jakim bolovima.

E sad, pisah vec ranije o tome.

Po rodjenju je imao intrakranijalno krvarenje 2.stepena, prebacen na IMD...hvala Bogu resporbovalo se sve i sve se zavrsilo bez posledica.

raspitivala sam se kod raznih doktora-ginekolozi krive fraxiparin, hematolozi porodjaj a neurolozi smatraju da je moguce da je i jedno i drugo imalo uticaj.

u svakom slucaju svi se slazu da bi za sledeci porodjaj trebalo ici na carski za svaki slucaj-da bar jedan rizik eliminisemo.

Svi stalno pricaju kako su ove injekcije nimalo bezazlene, ali evo sve zene sto su bile terapiji vidim da su odlicno prosle i rodile zdrave i prave bebe. 

Nijednoj se nije desilo ovo sto i meni npr.

 

Inace ja sam "samo" homozigot na MTHFR. primala 2*0.3 fraxiparina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

malagarava, bas mi je zao sto si se namucila..bitno je da he na kraju sve bilo dobro..Ti imas blazu mutaciju od mene, tako da mi nije jasno zasto se sve to izdesavalo...Meni beba nezaostaje u razvoju..cak je malo i naprednija..meni stalno mere protoke i za sada je sve dobro..ipak su odlucili da idem ns carski..jazu komfornije je zbog bebe..Tako da se nadam da ce Boze zdravlje biti sve dobro..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shasha, tako je nekako i meni bilo.

Meni su indukovali porodjaj 7 dana pre termina. u 9. se slabije razvijala beba pa sam isla jednom nedeljno na dopler.

Hematolog i ginekolog su bili za prirodni. Za epidural mi nisu nista rekli, u Gradskoj bolnici sam se porodila pa je tamo u svakom slucaju lutrija da li ces ga dobiti.

Meni je porodjaji priorodno krenuo tako da ga je vaginaleta samo ubrzala.

Sve je islo prebrzo, srcani tonovi bebe su padali, nisu mi cak ni dali klizmu vec me odmah prikacili na ctg i pratili pomno.

Ukupno 5 sati je trajalo sa izuzetno jakim bolovima.

E sad, pisah vec ranije o tome.

Po rodjenju je imao intrakranijalno krvarenje 2.stepena, prebacen na IMD...hvala Bogu resporbovalo se sve i sve se zavrsilo bez posledica.

raspitivala sam se kod raznih doktora-ginekolozi krive fraxiparin, hematolozi porodjaj a neurolozi smatraju da je moguce da je i jedno i drugo imalo uticaj.

u svakom slucaju svi se slazu da bi za sledeci porodjaj trebalo ici na carski za svaki slucaj-da bar jedan rizik eliminisemo.

Svi stalno pricaju kako su ove injekcije nimalo bezazlene, ali evo sve zene sto su bile terapiji vidim da su odlicno prosle i rodile zdrave i prave bebe.

Nijednoj se nije desilo ovo sto i meni npr.

 

Inace ja sam "samo" homozigot na MTHFR. primala 2*0.3 fraxiparina

joj bre...bas si propatila....

bitno da je sada sve u redu...bilo ne ponovilo se

kod mene sve po starom osim sto u utorak idemo na spermogram da vidimo da se nije nesto izjalovilo...pa ako je uredu idem na hsg to je jedino ostalo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj bre...bas si propatila....

bitno da je sada sve u redu...bilo ne ponovilo se

kod mene sve po starom osim sto u utorak idemo na spermogram da vidimo da se nije nesto izjalovilo...pa ako je uredu idem na hsg to je jedino ostalo ;)

sa srecom draga Ivanice!

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uraaaaaaa!  Hvala

pupsik, bockas se?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ovo sam ja Pupsik pisala...

изгубили смо бебу.  Урадили све налазе и испало je da sam heterozigot na MTHFR i heterozigot na PAI1. Bila sam kod hematologa I dao mi je samo Folnu 5 mg....ofekivala sam neku terapiju.... reko kad bude trudnoca onda fraksiparin...

 :(
Izmenjeno od strane pupsik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pupsik, jako mi je zao zbog tvog gubitka. Vecina zena na ovoj temi je imala spontane i sve imaju neku od mutacija.

Ono sto je vazno znati je da nesto bude okidac za ove mutacije, nisu samo one razlog spontanih i neplodnosti. 

Mutacije koje imas ti imam i ja, i veliki postotak populacije. One samo ukazuju na losu apsorpciju folata i sklonost ka stvaranju trombova u odredjenoj meri.

Procitaj temu od pocetka, a mozes i od 2014. kad sam se i ja ukljucila, ja sam dosta pisala i o ishrani. 

Ja sam rodila dvoje zdrave, prave i velike dece a trecu trudnocu iznela na Fragminu.

pupsik i Ninimimididi volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:ostvarno pupsik?

да перфектно здрава девојчица Је била, урадили смо све могуће налазе и на беби... и генетску и на вирусе....пре ВТО смо урадили налазе и ми све осим тромбофилије, да сам примала фраксипарин било би вероватно све ок...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pupsik, jako mi je zao zbog tvog gubitka. Vecina zena na ovoj temi je imala spontane i sve imaju neku od mutacija.

Ono sto je vazno znati je da nesto bude okidac za ove mutacije, nisu samo one razlog spontanih i neplodnosti. 

Mutacije koje imas ti imam i ja, i veliki postotak populacije. One samo ukazuju na losu apsorpciju folata i sklonost ka stvaranju trombova u odredjenoj meri.

Procitaj temu od pocetka, a mozes i od 2014. kad sam se i ja ukljucila, ja sam dosta pisala i o ishrani. 

Ja sam rodila dvoje zdrave, prave i velike dece a trecu trudnocu iznela na Fragminu.

Захваљујем на подршци, ситуација ме направила још снажнијом. Прочитала сам све од почетка, али нисам нешто до краја разумела све. Дали сте Ви Лени пили или јели још нешто поред Фолне 5 мг. пре трудноче? некако ми је сувише једноставна терапија од фолне само? дали могу још нешто да урадим да побољшам ситуацију? све остало је у потпуном реду. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Захваљујем на подршци, ситуација ме направила још снажнијом. Прочитала сам све од почетка, али нисам нешто до краја разумела све. Дали сте Ви Лени пили или јели још нешто поред Фолне 5 мг. пре трудноче? некако ми је сувише једноставна терапија од фолне само? дали могу још нешто да урадим да побољшам ситуацију? све остало је у потпуном реду. 

draga sta je biloooo!!!nije valjda ili gresim:o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Захваљујем на подршци, ситуација ме направила још снажнијом. Прочитала сам све од почетка, али нисам нешто до краја разумела све. Дали сте Ви Лени пили или јели још нешто поред Фолне 5 мг. пре трудноче? некако ми је сувише једноставна терапија од фолне само? дали могу још нешто да урадим да побољшам ситуацију? све остало је у потпуном реду. 

uh, to je sad dosta pipavo tlo. Ima dosta nedokazanih trvrdnji da cak ni te velike doze folne nisu pravo resenje. Ja sam ipak pila i opet cu. sta sam ja radila:

prestala da pusim

uvela casu cedjene narandze ujutro( ona je odlican izvor folata)

pocela da pijem "zeleni smucko"

izbacila industrijsku hranu u velikoj meri

jela na 3 sata

pila Femibion 1( on sadrzi i metilfolat(msm da je to) koji je drugacija verzija folata od folne i bolje se apsorbuje)

ti si heterozigot, znaci moze a ne mora da bude. Nema tu terapije bas zbog toga. Nema studija koje su dokazale i da jeste i da nije uzrok.

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

draga sta je biloooo!!!nije valjda ili gresim:o

нажалост,  jeste, izgubili smo devojčicu u 6 nedelji. Prestala da se razvija. Pravili vakumni abortus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

нажалост,  jeste, izgubili smo devojčicu u 6 nedelji. Prestala da se razvija. Pravili vakumni abortus

auuu nas kako mi je zao uopste nisam skontala

ma lepo ja kazem da su dr.nezainteresovani pa bre sto nisu ispitali sve pre vto...

bas sam zatecena i neznam sta da kazem

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.