Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

a015.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, kako mi se ovaj treci trimestar cinio dalekooo! :lol:

A sada smo tu, bebac se javlja redovno, i ponekad tako jako sutne, da pomislim "Sta sam sad pogrijesila?" :P

Nekako sam uplasena (najvise kada razmisljam o porodjaju), ali se trudim da sto vise vremena provodim u slatkim, malim uzivanjima za koja vjerujem da prijaju i bebi... g35022.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja bebica je bas aktivna. Non-stop se sutka :P Sunce nase! :wub: Doca nas je danas jedva izmerio koliko smo bili nemirni. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, zene! Do sada mi je bas brzo trudnoca prolazila, ali ovaj deveti nikako. Pa beba krupnija pa rekli da cu malo ranije da se porodim. I ja sve lepo organizovala. I cekam kao ludak, ali nista :blink:

I moj savet vam je da zavrsite vecinu stvari pre ovog samog kraja ( negde do 37 nedelje ) jer sad na kraju je zaista tesko. Ja sam sve vreme bas pokretna bila i nista mi nije smetalo i sve sam radila, ali zadnjih 10 dana... Naglo su mi otekle i noge i ruke i zadisem se cak i dok pricam :(

Mozda sam ovo trebala da stavim na temu jadanje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja bebica je bas aktivna. Non-stop se sutka :P Sunce nase! :wub: Doca nas je danas jedva izmerio koliko smo bili nemirni. :D

Tek ce biti aktivna kad poraste jos. Pa ti ceo stomak pomera i onda izbaci neki spicic a ti pokusavas da pogodis sta je to. Ma zanimljivije od svake serije na tv -u. Zaista je to najlepsi osecaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, zene! Do sada mi je bas brzo trudnoca prolazila, ali ovaj deveti nikako. Pa beba krupnija pa rekli da cu malo ranije da se porodim. I ja sve lepo organizovala. I cekam kao ludak, ali nista :blink:

I moj savet vam je da zavrsite vecinu stvari pre ovog samog kraja ( negde do 37 nedelje ) jer sad na kraju je zaista tesko. Ja sam sve vreme bas pokretna bila i nista mi nije smetalo i sve sam radila, ali zadnjih 10 dana... Naglo su mi otekle i noge i ruke i zadisem se cak i dok pricam :(

Mozda sam ovo trebala da stavim na temu jadanje :D

Joj kada se ja setim sebe iz tih dana..noge otečene, stomak ogromantan, nestrpljiva da se porodim, ne znam šta me očekuje hehhe..ma ludilo kompletno :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svima iz ove grupe!

ja sam u 36.nedelji i jedva cekam da se porodim, jer sam pocela da oticem sto mi jako smeta, oticu mi i dlanovi a poceli su da mi trne prsti.

Dali neka ima slican problem i kako se bori sa tim?

Ja sam u 30-oj nedelji i imam isti problem trnu mi prsti , doduse samo 2 ali dobro.

Moja doktorka se bila uplasila pa me za svaki slucaj poslala kod neurologa tako da mi je neurolog rekao da je to sindrom karpalnog tunela, neki tunelcic u korenu shake, bez veze skroz.

Drugarica mi je jos rekla kako je njoj u trudnoci trnula tj. prakticno se kocila shaka kada se probudi, jeste neprijatno ali sta da radimo, meni bude lakse kada cujem da se to jos nekoj koleginici desava :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pocela i na vezbice da idem tako da cini mi se za sada da mi je porodjaj malo blizi i to me jako raduje, primecujem da sam psihicki opustenija :wub: :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako vreme brzo prolazi! 05.06. vam se i mi pridružujemo! Počinje da me hvata panika od porođaja! Još uvek nisam razgovarala sa dr o načinu na koji će me poroditi, samo mi je rekao da ćemo o tome pred sam porođaj. S obzirom da je i miom prisutan, sumnjam na carski rez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako vreme brzo prolazi! 05.06. vam se i mi pridružujemo! Počinje da me hvata panika od porođaja! Još uvek nisam razgovarala sa dr o načinu na koji će me poroditi, samo mi je rekao da ćemo o tome pred sam porođaj. S obzirom da je i miom prisutan, sumnjam na carski rez.

Pa evo ja treba da se porodim svaki dan pa jos uvek ne znam kako ce me poradjati. Moj dr kaze da ja o tome ne brinem vec ce na dan samog porodjaja odluciti po merama i svemu ostalom kako cemo.

Ja se spremam za prirodni uz epidural, a kako ce do kraja biti ne znam.

Samo opusteno i ja sam imala paniku od porodjaja jako dugo, ali kako ti se blizi kraj strah i panika nestaju jer ti je jedino bitno da beba bude ok i prestajes da razmisljas o sebi vec mislis samo na bebu.

Da li nam to hormoni tako odrade posao ili je nesto drugo u pitanju, nije ni bitno.

A dr pusti da radi svoj posao, jer oni najbolje znaju. Tebi je prva beba, a njima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tek ce biti aktivna kad poraste jos. Pa ti ceo stomak pomera i onda izbaci neki spicic a ti pokusavas da pogodis sta je to. Ma zanimljivije od svake serije na tv -u. Zaista je to najlepsi osecaj.

Jao, pa ovo moje maleno vec sad to radi. Bas sam sinoc nagadjala sta je izbacilo i mislim da je to bilo dupence i ledja :D Ma, to mi je sve, jednostavno, preslatko! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, pa ovo moje maleno vec sad to radi. Bas sam sinoc nagadjala sta je izbacilo i mislim da je to bilo dupence i ledja :D Ma, to mi je sve, jednostavno, preslatko! :wub:

I mi smo to poceli da radimo! Ne mozemo da ukapiramo sta je izbacila, ali mi se cini da je bila glava (po obliku). Mi je tada mazimo i mazimo i ona se pomeri posle nekog vremena h055.gif Kako je samo slatka s045.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa evo ja treba da se porodim svaki dan pa jos uvek ne znam kako ce me poradjati. Moj dr kaze da ja o tome ne brinem vec ce na dan samog porodjaja odluciti po merama i svemu ostalom kako cemo.

Ja se spremam za prirodni uz epidural, a kako ce do kraja biti ne znam.

Samo opusteno i ja sam imala paniku od porodjaja jako dugo, ali kako ti se blizi kraj strah i panika nestaju jer ti je jedino bitno da beba bude ok i prestajes da razmisljas o sebi vec mislis samo na bebu.

Da li nam to hormoni tako odrade posao ili je nesto drugo u pitanju, nije ni bitno.

A dr pusti da radi svoj posao, jer oni najbolje znaju. Tebi je prva beba, a njima...

Hvala, IvanaK! Lepo je cuti ovakve reci g025.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo to poceli da radimo! Ne mozemo da ukapiramo sta je izbacila, ali mi se cini da je bila glava (po obliku). Mi je tada mazimo i mazimo i ona se pomeri posle nekog vremena h055.gif Kako je samo slatka s045.gif

Prelep osecaj. :wub: Jako ce mi nedostajati u stomaku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, evo i mi vam se pridružujemo u trećem trimestru! h010.gifh010.gifh010.gif

Joooj, baš počinje da me hvata panika :( :( :( a beba je sve aktivnija i veselija!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, evo i mi vam se pridružujemo u trećem trimestru! h010.gifh010.gifh010.gif

Joooj, baš počinje da me hvata panika :( :( :( a beba je sve aktivnija i veselija!

:) :) :) Ne razmisljaj o porodjaju... uzivaj u aktivnostima bebice. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vam se pridružim na forumu i u trećem trimestru :) Ušla sam u 31 nedelju, po meni baš brzo prolazi. Za sada se i super osećam. Baš mi je zanimljivo da vas čitam, i nadam se da ćemo se lepo družiti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sonjice, pazi da se ne navuces previse na forum. :lol:

DOBRODOSLA!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, evo i mi vam se pridružujemo u trećem trimestru! h010.gifh010.gifh010.gif

Joooj, baš počinje da me hvata panika :( :( :( a beba je sve aktivnija i veselija!

Anchi, koja sedmica je prelaz iz drugog u treci trimestar? (26 ili27) :rolleyes:

Ja sam blizu :) 25

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchi, koja sedmica je prelaz iz drugog u treci trimestar? (26 ili27) :rolleyes:

Ja sam blizu :) 25

Ako sam dobro izračunala sa punih 25 nedelja (punih 6. meseci) se ulazi u treći trimestar. Stižete nas :P

A ako nisam dobro izračunala, neka me neko ispravi!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako sam dobro izračunala sa punih 25 nedelja (punih 6. meseci) se ulazi u treći trimestar. Stižete nas :P

A ako nisam dobro izračunala, neka me neko ispravi!!!

1 mesec:1-5 nedelja

2 mesec:6-9 nedelja

3 mesec:10-13 nedelja

4 mesec:14-17 nedelja

5 mesec:18-21 nedelja

6 mesec:22-26 nedelja

7 mesec:27-31 nedelja

8 mesec:32-36 nedelja

9 mesec:37-40 nedelja

meni je doktorka ovako napisala... a sta je tacno ja stvarno ne znam :) ...nadam se da ce ti pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...ja sam nova ovde pa bih da pozdravim sve trudnjache :D

...ja sam usla u 34. nedelju i sada cekamo da mi kazu da li cu morati na carski rez jer sam imala intervenciju na srcu pre 2.5 godine :angry:

...da li iko ima spisak sta treba poneti u porodiliste, konktretno pitam za Visegradsku, posto mi se cini da u svakoj bolnici daju drugaciji spisak? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1 mesec:1-5 nedelja

2 mesec:6-9 nedelja

3 mesec:10-13 nedelja

4 mesec:14-17 nedelja

5 mesec:18-21 nedelja

6 mesec:22-26 nedelja

7 mesec:27-31 nedelja

8 mesec:32-36 nedelja

9 mesec:37-40 nedelja

meni je doktorka ovako napisala... a sta je tacno ja stvarno ne znam :) ...nadam se da ce ti pomoci

Meni to njihovo racunanje uopste nije jasno :blink: :blink: :blink: Ali, ok. Verujem da tvoja dr nije pogresila! Konsultovacu se sa mojim dr pa javljam!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na sajtu Bebac za 28. nedelju pise DOBRODOSLI U 3. TRIMESTAR!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taki, hvala na dobrodošlici :)

I ja imam takvu tabelu nedelja i meseci trudnoće.

Milice, u principu ti za svako porodilište podjednako treba, mislim na te osnovne stvari, jedino pošto ćeš na cr, trebaće ti malo više količinski svega da poneseš, a što se tiče konkretno višegradske, probaj da na netu nađeš njihov sajt, obično svako porodilište da spisak potrebnih stvari :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.