Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Kod mene je ovakva situacija, beba se skroz spustila, glava joj je u kanalu ali je još uvek jako aktivna, osećam je i gore i dole. :)

CTG je dobar, ali se vidi razlika od prošle nedelje, tada je sve bilo ravno i mirno. Grlić je skraćen i mekan, ali se još uvek ne otvaram. A beba ima oko 3200gr tako da kaže doktor da je ona spremna. Reko' i ja sam.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, jesi uzbudjena? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jako sam uzbuđena, ne mogu da verujem da nam bebica uskoro stiže. Kao da sam juče videla svetlu drugu crticu, pa onda prvi otkucaji srca, pa ručice i nožice, pa sisanje palca a danas gledam na uz velika devojka. :wub: 

Tijanaaa, Plusic, Chipsym i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mico, sitno brojis :) 

Zelim ti.brz i lak porodjaj :wub: i sto pre da se druzite :)

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago tebi Milice! I ja jedva čekam, a imam još dva meseca! I baš sam uzbuđena kad čujem da pričate o bebicama koje samo što nisu stigle! Želim i tebi i Margaritti sve najlepše i najbrže! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke hvala na cestitkama.Jedino sto mogu da vam kazem da spinal nije strasan  uopste da sam tok carski ne boli.

Sve ostalo drugo ne mogu sada da pisem zarad drugih zenica koje idu na carski jer svaki oporavak je razlicit.Mene je mucio i pritisak i tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nebevita cestitam! Ja sam pri kraju, termin je 09.09. ali cu verovatno ranije, bila sam na pregledu 11.08. i rekli su mi da dodjem 25.08 ako se ne porodim do tada jer je deckic bas krupan, tada je bio 3365gr i po recima dr "nemerljivo" dug, ispod 54cm nece biti niti ispod 4kg. Ovde sve bebe preko 4kg se radjaju na carski, bar tako ova dr tvdi, pa ce mi mozda indukovati posle te kontrole... Prva je beba u pitanju pa ne znam sta da radim... Da li da se slozim sa indukovanim porodjajem jer ce tad biti 38 punih nedelja i ulazak u 39. ili da cekam i rizikujem carski..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena,ne znam gde si,mislim da je svuda drugacije,ja sam obe bebe preko 4kg rodila prirodnim putem.Naravno,ti ces poslusati savet svog doktora i uraditi kako mislis da je najbolje za vas,ja samo napisah svoje iskustvo,jer u mojoj bolnici to nije bila indikacija za carski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena ja ne bih dozvolila indukovanje ako je bebi dobro u stomaku... bolje i carski nego "terati" bebu napolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nebevita cestitam! Ja sam pri kraju, termin je 09.09. ali cu verovatno ranije, bila sam na pregledu 11.08. i rekli su mi da dodjem 25.08 ako se ne porodim do tada jer je deckic bas krupan, tada je bio 3365gr i po recima dr "nemerljivo" dug, ispod 54cm nece biti niti ispod 4kg. Ovde sve bebe preko 4kg se radjaju na carski, bar tako ova dr tvdi, pa ce mi mozda indukovati posle te kontrole... Prva je beba u pitanju pa ne znam sta da radim... Da li da se slozim sa indukovanim porodjajem jer ce tad biti 38 punih nedelja i ulazak u 39. ili da cekam i rizikujem carski..

iskreno, i ja sam više za carski, ako ti se već nudi ta mogućnost, pošto je i kod nas prava retkost da veličina bebe bude indikacija. A lično mislim, da bi trebalo. Ovako te raščereče pokušavajući prirodan porođaj, i na kraju hitan carski rez i onda duplo ne možeš da dođeš sebi. Nije obavezno da bude tako, ali kad sam se prošli put porođala, dve ženice su prošle tako. I baš mi je bilo žao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nebevita cestitam! Ja sam pri kraju, termin je 09.09. ali cu verovatno ranije, bila sam na pregledu 11.08. i rekli su mi da dodjem 25.08 ako se ne porodim do tada jer je deckic bas krupan, tada je bio 3365gr i po recima dr "nemerljivo" dug, ispod 54cm nece biti niti ispod 4kg. Ovde sve bebe preko 4kg se radjaju na carski, bar tako ova dr tvdi, pa ce mi mozda indukovati posle te kontrole... Prva je beba u pitanju pa ne znam sta da radim... Da li da se slozim sa indukovanim porodjajem jer ce tad biti 38 punih nedelja i ulazak u 39. ili da cekam i rizikujem carski..

To će ti dr reci. Ja sam imala Cr 2 dana pre termina . Iz razloga kao i ti- velika beba. Meni je receno da ce imati 4200,ako ne i više,ali sam ja išla da mi uzmu karlične mere u 38.i na sam dan prijema. Bile su 15 i 16,a 17 je minimum.

Na kraju je imala 3750gr, 49cm, eto. Mislim, ja bih uvek išla na CR ako je krupna beba,al opet,dr ce ti najbolje reci.;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Te mjere nikad nisu precizne. Meni su npr rekli par dana pred porodjaj da mi imaju oko tri kg, a sin je imao 3550g 57cm dugacak, a cerka 3520g 56cm dugacka. S njim sam se 10 dana pred termin porodila, a s njom osam dana prebacila. Oba puta pritodno bez rezanja, prvi put jedan spoljasnji konac i vise unutrasnjih (noktima me sin porezao unutra), a drugi put samo dva spoljasnja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno na savetima! U Becu konkretno. I ja sam protivnik indukovanog porodjaja i kako sam citala iskustva idukcija je dobra samo kao katalizator vec otpocetog porodjaja. Videcemo za 5 dana na kontroli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Ingreed,uz i te kako ume da pogresi,Stefija mi procenili na 3200 a on bio 4450.

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uz bas cesto nije pouzdan. Za moju bebaru govorili da ce biti oko 4kg i da ce biti bas dugacka, a ona bila mrvica, 3300 i 49cm. Posto sam isla u dom zdravlja, privatno ekspertske, a ctg u front, jedino uz u savetovalistu u frontu i to u desnoj ordinaciji pokazivao manje mere nego ostali. Ti sam bas zapamtila jer sam mislila da samo taj gresi, a ispostavilo se obrnuto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kod mene je bilo ovako. Primili me na patologiju u petak. I tamo bila neka mlada dr, volonterka. Došla u sobu, i pita ko hoće na uz, da ona malo vežba. I ja reko' da joj učinim. I ona odradi. Kaže, beba je oko 3200, dugačka 50. A na prijemu su mi rekli oko 4kg i moja dr isto tako. Mihajlo rođen u ponedeljak, 3280 i 48. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha, a sta ja da kazem.. mom dr je najveca glupost da govori pol i kolika je beba. On kaze sto se mene tice ovo je sve dobro i to je to. Blage veze nisam imala nijedan put kolika mi je beba. I sad rodila M 3990g, 59cm, prirodno. Porodjaj nije mogao biti laksi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve tri bebe su mi bile preko 4 kg, sve prirodno, 4.510 4.800 i 4.350. Da mogu da vratim vreme išla bih na carski. Zašto da rizikujem ako ne moram. 

Kontam da sam sa godinama sve veća kukavica, i da mi se prag tolerancije na bol spustio na najniže grane. Na poslednjem porođaju dr mi je rekao da sam preplašena. U pravu je čovek. Ostali su mi za uspomenu hemoroidi, epiziotomije, šavovi iznutra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro! Zvanicno pripadam trecem trom. Nadam se da cemo se lepo druziti,ne mogu da verujem kada pre  prolete.

Milice kao juce da si me docekala u prvom a vec je vreme za princezu,bas sam uzbudjena zbog tebe!:wub:

Joj ne znam za velicinu bebe sta da van kazem,meni je lakse bilo roditi U sa4100 60 cm og 39,nego N 3900 52cm og 34.B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz je visok 205cm pa su deca "povukla" na njega. S je bila 3750g i 54cm a A je bio 4350g i 53cm. Sada dr kaze da ce bebac da bude krupniji od A i to me malo plasi. Jos kad je rekla da nije sigurno da idem prirodno.... :( Mada uzdam se u to da UZ ne mora biti tacan i da bar jedno moze biti na mamu, mada sam i ja po rodjenju imala 3750g ali to je opet bolje nego preko 4kg :D ... Uglavnom, ta velicina po rodjenju ih odredjuje i sada. S ima 6 godina, visoka je 130cm i nosi broj patika 31.5, a A ima skoro 3 godine (7.10. punimo) visok je 1 m i nosi broj 27. 

miliccam i Ivana2013 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se sve nadala da ću dobiti najlepši mogući poklon za 31. rođendan ali Mila izgleda ne želi da deli rodjendan sa mamom već hoće svoj dan. 

Mi ćemo u dugu šetnju do jezera pa na večeru, da iskoristimo još malo ovog vremena što imamo samo za nas dvoje. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je uz pogresio. Dr mi rekla po uz je 3600, ali verovatno je manje. Ona se rodila sa 3950 :D 

I opet bih je rodila prirodno. Morali su malo da me secnu, ali nista strasno. Pregrmela sam :D

Marijana00 i Tijanaaa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su pogrešili, ali rekli mi da je krupniji. Procenjivali su oko 3,5kg, on je bio okruglo 3. Tad mi to delovalo tako malo, luda žena. :D 

Marijana00 i Tijanaaa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se zivot pretvorio u cekanje. Sredila stan, spremila stvari i sad cekam. Nigde mi se ne ide jer mi se stalno piski i dugo sedenje i hodanje mi ne prija, stalno mi je vruce, znojim se, sve mi smeta. Pa sedim kod kuce sa sinkom i druzimo se, igramo ne ljuti se covece po ceo dan. :) 

Idem danas popodne u dz na ctg i po upute i naloge, otvaram porodiljsko i nadam se da sa s njom zavrsila do daljnjeg. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas od 10 do 14h bila kod frizera,uradila baleaz,divim se sebi samoj koliko sam sedela i  kako sam uspela.:D

 

Mardz jos malo. I tebi se priblizava!^_^

Marijana00, Plusic i Ivana2013 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.