Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Nebevita, nemoj da te hvata panika. Sve će biti kako treba. Već sam napisala da je moja sestra imala tri CR, rizične trudnoće ( u jednoj joj je naprsao vodenjak kad je ušla u 8 mesec, u drugoj trudnoći beba u karličnom položaju),pa ipak se sve završilo na vreme i kako treba. CR joj je ostao u lepoj uspomeni, a provereno znam i tvrdim da nikog nije potplatila, častila i slično. Jedino na šta se žalila je kateter za mokraću na prvom CR, a drugi i treći put je sama kupila neki silikonski kateter i to je bilo ok. Sva tri puta je bila u opštoj anesteziji.

nebevita voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nebevita, mene je tako isto bolelo negde iz prepone, kroz nogu, ali cak i na samom pocetku trudnoce. Ako ti se bol javila sada, pred kraj, najverovatnije je da ti beba pritisla neki nerv i da ce prestati kada se beba namesti drugacije.

nebevita voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad slušajte ovo: zvale su me danas kolege sa posla i rekle mi da ću se poroditi u nedelju u 03:30 ujutro.

U firmu u kojoj radim danas je došao jedan naš stari poslovni partner, koji zaista retko navraća, nisam sigurna da bih ga prepoznala. Seo je na moju stolicu, za moj radni sto,  i pitao moje kolege da li ja uvek sedim BAŠ na toj stolici, a oni su mu to potvrdili. Rekao je: Recite joj da će se poroditi u nedelju u 3:30 ujutru. Reč je o jednom ozbiljnom čoveku, koji ima oko 50 godina. Inače, sa njim sam se više puta čula telefonom u poslednjih nekoliko godina. Čula sam da ima neke nadrealne sposobnosti, ali nisam pridavala značaj toj informaciji. Baš me je začudila ova precizna informacija o momentu mog porođaja, i uhvatila me je blaga trema. Šta vi mislite o ovome?

Bubu 2, Ivana2013, leni i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam, provericemo njegove sposobnosti :D

mada te nadrealne sposobnosti uvek deluju autosugestivno :P

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam, provericemo njegove sposobnosti :D

mada te nadrealne sposobnosti uvek deluju autosugestivno :P

super, kako god, samo nek bebana izađe :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juu, to mi je jezivo! :lol: Ali opet znam milion slučajeva gde se takve stvari stvarno dešavaju. Kako god, samo neka sve bude ok, verujem da bi i tebi bilo drago da se što pre družiš sa svojom bebicom. U nedelju ti dajemo fore do 7 da javiš kako je sve prošlo. :lol::babycrib:

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad. Subotu na nedelju ili nedelju na ponedeljak? Ne moze to tako neodredjeno. -_-

KruelaDeviL i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, ne, nego 3:30AM ili 3:30PM.

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekao je nedelja ujutru :lol::lol::lol:

Beba je počela opasno da se rita u stomaku i baš osećam pritisak na grlić. 

MicaZoki2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je dakle subota na nedjelju.

Moje misljenje je o tome isto kao kad mi je u cekaonici neka mlada mama rekla sin vam ima zalizak na desnoj strani na glavi iza, tako da ce vam i sljedece biti sin. Rodila sam cerku. 

Chipsym, Ivana2013 i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je dakle subota na nedjelju.

Moje misljenje je o tome isto kao kad mi je u cekaonici neka mlada mama rekla sin vam ima zalizak na desnoj strani na glavi iza, tako da ce vam i sljedece biti sin. Rodila sam cerku. 

Al je "ubola" :lol::huh::huh:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

In-greed, na kakvoj stolici sedis dok to kucas? Kakve su ti slike na zidovima? Na kojoj strani sobe je sat? 

Meni su rekli, ako prvo pocne da zove mamu, dobice sestru, ako tatu, dobice brata.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

In-greed i Svejedno, pa hit. Ovo jos nisam cula :D

E, pa, Mamino, kad je covek rekao to mora biti tako. :P U svakom slucaju ti si spremna, pa kako god ;)

MicaZoki2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E... lako je vama .... ne znate kad ćete se poroditi....a ja sam već ko na iglama :o:o:o

MicaZoki2 i Chipsym volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha, ladno! Ja sam se setila onog sto sam nasla da cete se poroditi na onaj dan kad se osetili prvi put bebine pokrete. Meni ispalo tacno. :D

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao trudnice moje drage,evo mene. Mamino,znaci cekamo nedelju. :baby: E ovako je to bilo kod mene. U ponedeljak u 2 ujutru su me probudili malo jaci bolovi,odem do wc-a,tu je poceo da ispada sluzni cep. Ustaje mm i kaze boli ga stomak,ja mu kazem da boli i mene i da je to izgleda to,ali cekamo bolove. Odem da se istusiram i sredim i kada sam iz kade izasla,krene da curi plodova voda. Mi se spakujemo i prabac bolnica. Kada sam stigla,pregledali me,ultra zvuk,otvorena 1,5 prst tek. Odvedu me u pripremnu,urade ctg i cekanje. Oko 9h shvatimo da se neotvaram i prebacuju me u sobu i da crkam. Tako da sam ceo dan i celu noc provela tamo,bas sam se sporo otvarala. Imala sam bolove celu noc,nisam spavala. Ujutru oko 5-6 su me pregledali,otvorena 5 prsta. Daju mi klistir i prebacuju u pripremnu salu. Prokljucuju me na ctg,daju infuziju za brze otvaranje,kazu nije indukcija. I tu krecu bolovi,posto bebini otkucaji nisu bili uvek bas pravilni,nisu mi dali epidural. Kada sam osetila napone,presla sam na porodjajni sto i za pola sata,sat iz 5,6 napona,rodio se mali prdavac Luka. Secena sam malo,nije strasno,vec prolazi. Hvala vam na cestitkama,divne ste. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam usla u fazu da pisnem u gace svaki put kad kinem ili se nakasljem. Zabava bez prestanka. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mico, baš mi je drago što si se javila, da malo razbiješ moju tremu. Otvarala si se dugo, ali stičem utisak da si sve lepo podnela, bez panike, i da su ti bolovi bili podnošljivi. Ja se jedino plašim indukcije, ali ako baš mora, mora. Drago mi je što ti i oporavak teče lepo. Uživaj sa svojim lepim dečkićem, uskoro ćete moći i u šetnju. :wub:

MicaZoki2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino,iskrena da budem,na pocetku me je hvatala panika,jer je sve tako sporo islo,a i tamo se svega naslusas,ali kada su krenuli sve jaci i jaci bolovi,ja sam bila sve pribranija. Nemas cega da se bojis,to sto su meni prikljucili je da se brze otvaram i samim tim tpbijam sve cesce i jace bolove,tako da je to sve isto. Izdrzi se sve,mamino nemas potrebe da se bojis. Drzim palceve

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage zenice iz ne tako finog Fronta :-) Koooonacno mi se umirise malo kontrakcije bez tokolize.Juce gledali na uz protoke,kaze dr dobri za sad,bebci oko 1700 i 2000kg.Usli u 34 nedelju.Juce rekose da ako sve bude ovako za vikend da me od ponedeljka puste kuci !Eh,ako misle da me puste,i da im se vracam za sedam dana,debelo se varaju!Meni treba dva sata voznje do Bg-a,a zaista mi je maltretiranje pre svega voznja od koje sam i dobila kontrakcije.Onda cu barem u svom gradu da se fino poradjam !Od juce mi je nesto "puklo" u glavi i resila sa svojm bebama da ce oni da izdrze do pune 36 nedelje i da nema vise mesta sikiraciji.Eh vala dosta je od mene,sve sto su mi rekli ispostovala,saslusala,ostalo mi je samo noge za plafon da zakucam.Protiv Bozije volje ne mogu,a verujem da ce na kraju sve biti dobro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak odakle si ti? Ja sve u strahu da neka od vas ne ode u S. Mitrovicu. Tamo je trenutno ludnica. Ne moze se porediti sa onim kako je bilo pre 5 godina. Kako se koja zena sad tamo porodi kaze kako nikad vise u Mitrovicu. Ne znam sta im se desilo...

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Polako oblacak dobro je to dosla si do 34 ako te puste lezi kuci sto vise.Sto pijes nifelat imas pritisak ili ?

Ja svaki dan razmisljam dal mi se okrenula beba i nemam pojma kad bi me neko pitao dal hocu carski ili prirodni sta bi odabrala.

Najvise bih  volela dok vam ovo pisem da me neko uspava i otvorim oci beba je tu i sve super.

Isla kod dr. na kontrolu on mi premerio pritisak a uz kao ne treba i kaze dodji za 7 dana.Ide na odmor od 1 do 15 a pre je pricao da ako se beba ne okrene radice carski posle prvog a sad ispada da je na odmoru. 

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz Paracina sam.Ako nista drugo,vec radim tamo,bar cu da se druzim sa koleginicama.A nifelat ovde za kontrakcije,nisu ljubitelji tokoliza.On me osamuti,i samo spavam.A veruj mi i do sad nisam mrdala iz kreveta,zato i kazem da mi je sledeca stavka samo noge za plafon da zakucam .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.