Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Shana,pokusala sam i tako,nije htelo,zato sam morala drugi da napravim,nema veze,bitno da funkcionise. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste ženske??? 

Ja kuburim sa gorušicom, danas me je mučila čitav dan a dobri mm koji mi ispunjava želje je na moru i nema ko da mi trkne po badem. 

Ostaje mi soda ali njeno dejstvo počinjem da dovodim u pitanje. 

Danas sam svašta uradila, udarila glanc po kući, finiširala bebaninu sobu između ostalog, poređala plišane igračke, namestila krevetić... eto kao da ću sutra u porodilište. Samo izbegavam da spakujem torbu... to mi je nekako još uvek daleko.

Sad idem da tražim neki dobar film na tv-u, da ostanem budna što duže. Gorušica me razbija opet. 

Lepo se naspavajte, puno vas ljubim :wub:

MicaZoki i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam i ja bila vredna. Prebrisala prasinu sa polica i podove. Ves sirila, slagala. A ja od ulaska u deveti mislim da nisam korpu vesa napunila. Stalno perem stvari u fazonu sad cu se poroditi pa da nemam prljavog vesa :D. Mene stomak danas zezao i sad malo, al vise i ne obracam paznju. Kad se setim, celu trudnocu brojala nedelje da dodjem do devetog, a sad mirno.

Nina, jel tebi ona sestra bese rekla da ne veruje da ces stici do devetog meseca?

Mamino, Bubu 2 i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene,ja sam tu jos malo,mm i ja smo juce sklopili krevetac,stvarcice su oprane i ispeglane,jos igrackice da operem,vidis na to sam zaboravila dobro si me podsetila. Meni su ostale jos sitnice,da operem prozore i prebrisem pod,ali i tako pod brisemo stalno,tako da,nema sta specijalno. A sto se torbe tice,razmisljam sutra da je ja spakujem,pa kad krene,da bude sve spremno.

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja perem ves svaki dan,sto stvari koje nosimo svaki dan,perem cebad,prekrivace,sve sta mi padne pod ruku. :)

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste Cipelic, doktor,uveo mi je cak i utrogestan u 30 nedelji,grlic je bio skroz mek, pa se uplasio, da se ne otvorim pre 37 nedelje.A gle sad, nikako da krene.Ovaj cep mi bas ide na zivce, ispada dva dana, bolova nemam, ma teze mi je bilo u 8 mesecu.

Meni je sve spremno odavno.Cak sam i silikonske bradavice uzela, pumpicu, flasice ma sve kupila, torbu gledam spakovanu vec mesec dana.......ali dzabe, nikako da torba krene u porodiliste

Ostavila sam muzu i cerkici spisak sta jos da kupe, uputstvo gde je posteljina, ona ce lutkice da spremi, nosiljka, torba za bebu, prekrivaci, sta u apoteci da kupe....morala sam, ima mm da se pogubi

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja obicno u ovo doba spavam, barem do 4-5 ali sad mi mnogo vruce. 

MicaZoki, vidim da sva porodilista traze razlicite stvari. Kod nas ne treba uput za porodiliste.A jedan dr iz Fronta mi je rekao da mi ni za njih vise ne treba uput iako nisam iz Beograd. Kod nas na primer, ne treba spavacica, ne trebaju jednokratne museme, a za bebu ne treba nista osim tetra pelena ili peskir da mozes bebu da spustis na svoj krevet.

shana i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li budnih po ovoj vrucini? Ja ne znam, jedino da se opet tusiram da se rashladim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro :)

Ja konacno naspavana. :) Odavno nisam prespavala citavu noc, pa sam bas raspolozena :D 

Kako ste mi vi jutros? 

Inace i ja sam u tom fazonu svakodnevnog pranja svega i svacega. Mislila sam da jedina to radim :D 

Kuckamo se danas dok dodjem sa kontrole. Shano javljaj kako je bilo na ctg-u.

Mamino, shana, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od mene,prezivela noc;). Malo mi je bolje od juce,mada sam se nocas budila,kiselina,bolno grlo,i onda mi bude muka i tera da povracam,bljak.Sutra nadam se da majstor zavrsi sa krecenjem,pa da se vratim kuci,kod majke sam vec nedelju dana.Vidim pricate o torbama,moja torba spremna vec tri meseca :) Od kako sam lezala sa 13 nedelja na ginekologiji,muz mi rekao da ja spakujem jednu torbu za "ne daj Boze",i tako ja spremim sve ,spavacice,peskire,i sve ostalo.Samo jos nisam pumpicu i uloske ubacila.Torba stoji,i neka me ceka tamo do 20-tog avgusta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro! Chipsym, bar neko da je dobro spavao. Ja sam kao nešto spavala od 2 do 5h i opet zaspala i u 8h me moja doktorka zvala, da mi kaze da umesto u ponedeljak danas odradim uz i ctg i u domu zdravlja ctg, pa da joj sve te izveštaje pošaljem. Ona žena na odmoru i baš joj hvala što ipak brine. Tako da sam od jutros u blagoj panici šta će reći nakon svih pregleda. Celo posle podne će biti akcija tamo amo :-) Što se torbe tiče, meni je skoro pa spakovana, možda još par sitnica i analize što nedostaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma meni krivo, to mi je bila jedna od omiljenih tema, a sada se pretvorila u gulas paprikas.  

neca79, Mamino i shana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene! Skuvala sam se nocas! Jos klima ceo dan radila i do ponoci. Al kako se ugasi krece vrucina. I sad se topim. Sanjala sam da se Iskra rodila. :wub: I sanjala sam da sam se ja porodila i da zapitkujem dr jel posteljica cela :rolleyes:. To sam inace radila kad sam L rodila, jos na stolu tamo. :D tako da su mi svi snovi ovih dana oko porodjaja, gle cuda!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se sinoc skuvala. Sanjala sam da dosla firm koja se bavi time i postavila pesak kao na plazi i da ne spavam na krevetu nego na sitnom pesku :lol:. ValValjda je toliko bilbilo vrucvruce da sam imala osecaj da sam na plazplazi. Ili mi mnogo nedostaje more.

Jutros sam radila ctg i u jednom momentu su bebini otkucaji bili preko 170, aparat poceo da pisti. Sestra rekla da se okrenem na stranu i ono se smirilo. Dr kaze da je dobar ctg ali to nije dr koji mi vodi trudnocu, pa nisam bas poverljiva. Dosta vas se razume u ctg, jeli ovo nesto zabrinjavajuce ili ne?

svejedno i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su isli i do 190 pa je dr rekao da su dobri. To ti je zbog lezanja na ledjima. Sledeci put odmah lezi na bok, da se ne cimas bezveze

shana i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelicka, pa znaci ja se porodila u tvom snu :-) Sad ćemo da vidimo sta će reci, samo ih čekam u fazonu ako i dalje budu visoki otkucaji, tipa mora dete napolje. Danas dva ctg, ne znam kako ću preziveti ako opet krene isto. Bubu, ja sam shvatila da tolerišu do 180 190,meni su išli i preko 200 i do samog kraja

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja se danas malo nacekala, neka guzva u bolnici, haos, ali sam zavrsila :D

Ctg nam dobar, oko 2 prsta otvorena, na uz sve ok, dovoljno vode, posteljica ok. Rekla nam.je dr ako do ponedeljka ne bude nista da dodjem u ponedeljak da zavrsavamo. Tako da se nadam da cu do utorka biti sa bebcem u rukama :D

Bubu 2, shana, Mamino i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na odgovorima. Aparat je poceo da pisti preki 170 imace ja ne bi ni reagovala kad nemam pojma. 

Chipsym, valjda sto pre krene mozda i pre ponedeljka. Ali bitno je da je sve u redu. Boze sad pred kraj dan kao godina jos ova vrucina pa samo sjedimo kuci i cekamo:)

shana, Chipsym i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chipsym,odlicno,znaci do ponedeljka izdrzi ove vrucine i onda olaksanje,mada mozda bude i pre. :) Ovo vreme nije normalno,sada bas gledam vremensku prognozu,mada je pratim svaki dan,po ceo dan,u cetvrtak 40 stepeni,a ja bas tada moram da idem da trazim anesteziologa,neznam ni gde da ga trazim,ni od koliko radi,da li se ceka,a kod lekara opsta ludnica,puno baba i deda,kojima nepada na pamet slucajno da te puste preko reda. Ovo je da se izludi... Bubu 2,da znas da je svaki dan kao godina,to sto kazes samo sedimo kod kuce i cekamo,mnogo bi mi lakse bilo da mogu malo barem po dvoristu da prosetam preko dana,ono oko 1,2,3,4,a ne od kako ustanem sam unutra,docekam mm sa posla koji dodje oko 4,5,zavisi koliko ima posla. I onda smo unutra,pa pokusamo oko 7,pola 8 da izadjemo kao malo napolje,a ono nemoze da se dise,pa kao prosetamo 1 krug,jer nemogu samo da sedim i lezim po ceo dan,ukocim se. Zato sam juce tako sama sedela kao luda u dvoristu od pola 10,pa do pola 11,malo da se rashladim,a muz unutra odmara i on po ovom suncu jadan napolju radi. Tako da ceo dan sama.

Mamino i Chipsym volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju, jel do vremena ili sta, jedva sam se sad razbudila. Zaspala kao na 15min, mislim da sam sat i po odvalila. Rasirila ves (napolju je da se ugusis) i stavila rucak. (Vec gotov, blagosloven ekspres lonac i ko ga izmisli!) A sve sam seckala sedeci. Nemam snage. Sva kao opijena. A za veceras opet najavljeno nevreme<_<

Chipsym i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic,jeste i do vremena i valjda smo vise toliko umorne od razmisljanja,ovih vrucina i nespavanja,da to sto kazes,nekad zaspim,probudim se za pola sata ,sat,kao da sam satima spavala. A to se najcesce desava kada nerazmisljas mnogo,malo ti je mozak rastereceniji i onda se brzo odmori od nasih ludih misli,barem je kod mene tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ovih dana idem sa drugaricama na dorucak oko 7-8. Pronasle smo delelu ladovinu i super bude do nekih 10-11, ali danas je vec bilo vruce iu 8 ali barem ne sedimo kuci. Sinoc sam sa mm setala pored reke. Imamo manju reku koja je zasticena kao nacionalni park voda je jako hladna pa je barem par stepeni niza temperatura nego u gradu a nalazi se jako blizu centra grada. Milina. I veceras planiramo setnju da se oladimo pa da spavamo. Mm obozava tu da se kupa jer je jako cista voda puna pastrmke a ja se nikad ne kupam jer je voda uvek ledena nikad se ne moze zagrijati dovoljno ali je zato za osvezenje super

MicaZoki i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago tebi Bubu 2,imas drustvo i ja bi tako volela da mogu kao ti,onda budes i malo opustenija. Ja ovde u Pancevu nemam nikog,imam u Beogradu,tako da samujem svaki dan po ceo dan,svi moji rade i onda mi je jedini spas ovde sa vama. Imamo i mi reku,ali nam nije bas blizu,trebaju nam kola,ali ih mi nememo.imaju svekar i svekrva kola,zive odma kuca do nas,ali i oni rade po smenama,a i nemogu stalno da nas vozaju tamo,vamo. Mm i ja volimo da idemo na pecanje,tamo je prava uzivancija,bili smo pre mesec dana i mozak smo odmorili,tada smo isli svi zajedno kolima,mi bi opet,ali nikako da se uklopimo sa ostalima. 

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nazalost vecina mojih drugarica nema posao pa onda nam preostaje da se druzimo po citav dan. Ujutro ispijamo kafe pa onda idemo kuci da spremamo rucak muzevima :PSkroz te razumem sto se tice drustva mi smo se preselili u Beograd ima vec pola godine ali sam dosla kuci da se porodim. Lakse mi imam sve uslove imamo svoju kucu, imam svog doktora. I planiram da cim se porodim sto pre budem mogla idem u beograd. Sada smo nasli i veci stan. Imam nekoliko drugarica u Beogradu ali neke rade, neke imaju malu decu a zive na drugom kraju grada pa ne mozemo cesto da se vidjamo. To je prednost manjih gradova, sve je blizu i mnogo se lakse organizujem. Ali zato ne mozemo naci posao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.