Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Zene, ja sam cula za ananas, ali nisam cula ni jednu  trudnicu da joj je stvarno pomogao.Pa mislim da li vredi da probam, uzela bih malo, onog sveze secenog u Maxiju?

Shana, ti dakle carski.Uf ja sam prvi put prirodno, volela bih i sada tako ali ova beba je mnogooo teza od prve pa se poprilicno plasim:huh:Sto se bolova  i  i tice nemam ih vise uopste, a u  7 i 8 mesecu sam ih imala, sada nistaaa 

Uciteljice, ja za tobom:P

Nina, pošto su dva prethodna porođaja bila carski rez, prvi hitan, drugi planiran zbog indikacija, treći mora na carski rez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamit cestitam!! A sto se tice patronazne, ovde redovno dolaze i na cipele nazuvaju one navlake, a ruke obavezno peru pre kontakta sa bebom.

I kod nas tako rade patronazne :)

MatroNadja i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nesto ne secam to oko izuvanja. Meni je prvi put bilo super, jer mm rodjaka je patronazna u drugom gradu, a u trecem zivi. I onda joj mi dodjemo usput. Pa je svaki dan kad ide sa posla svracala. Bas mi je bila pomogla. Sto oko bebe, sto psihicki. Tacno je znala da kaze sta mi je u tom momentu bilo potrebno da cujem, kad krenem da brinem jel sve radim kako treba. Jer ova nasa iz dz mi je bila nekako nedostupna. E sad je ta rodjaka dobila bebu tako da imamo ovu iz dz. Pa koju nam dodele.

merima i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je patronazna prvi put dosla dan nakon izlaska iz porodilista isto je uvek nazuvala one hirurske nazuvke pa zamisli da se izuva kod svakog posebno zimi pa dok se ispertla upertla i naravno uvek je prala ruke pre nego sto uzme bebu. Dolazila je svaki drugi dan dok nije otpao pupak i posle je dosla nakon 10 dana i doci ce jos jednom kad napuni beba 4 meseca u junu to im je verovatno sad novo jer pre 10 god nije dolazila posle tih prvih poseta.

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod nas tako rade a to sa 4 mes dolaze da ti pricaju oko uvodjenja cvrste hrane bar tako kod nas rade iako se ne slazem bas sa njihovim misljenjem sto se toga tice terala sam po svom. Nekako su oni po tom pitanju previse opusteni i brzo se neke stvari uvode.

Zoe86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svejedno kako ti se zove patronazna? Moja je Stana, mozda imamo istu :). Prva dva puta mi je kupala bebu svaki put kada dodje, bas se posvecivala, a sada je isto bila 5 puta, ali u fazonu, trece dete, ma ti sve znas, ne kupam bebu u toku dana, bolje ti kupaj uvece, a da vidim imas mleka super si, beba nije zuta cao zdravo. Sto se ovog zadnjeg puta tice nije ni morala da dolazi. 

Macko i Uciteljice virkam da vidim ima li novosti. :)

macka maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zbilja, Ehi, sta si ocekivala?:-D Trece ti je, podrazumijeva se da sve znas. Salim se malo.
Meni je jedino sredjivanje pupka nesto cemu nisam bila vjesta, pa mi je patronazna dosla samo dva puta, posle drugog i treceg porodjaja,da mi pokaze tj podsjeti kako se to radi. I to je to, ni za sta mi vise nisu potrebne:-)i posve mi je cudno sto te vase dolaze i posle 4 mjeseca. Nisam cula da je ovdje kod nas to praksa. Ja nekako vise vjerujem pedijatru i ginekologu.

Inace, pratim i ovu temu povremeno...izmedju ostalog jer je tu 'stara garda' - Macka i Nadja:-* vidim da sitno brojite...zelim vam puno srece!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da, macka, pa ja, pa mnadja, ti uco imas jos fore i na more da odes. ;)

Ehi, prvi put je bila Aleksandra, koja je zapravo menjala Jelenu koja je bila na odmoru, drugi put je bila Jelena, a sada ce biti Aleksandra, ali ne ista kao prvi put, vec nova. Prve dve su bile ok, ova nova deluje kao da puno prica, barem preko telefona, a videcemo kako radi. :) Mada mi se javlja da ce i ona biti ok, jer sta mi se svidja i mislim da je u redu, prihvatim, sta ne, pustim je da odradi i radim po svom i dovidjendo i dovidjenare. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Žene, jeste li razmišljale o čuvanju matičnih ćelija bebe? Ja iskreno nisam, ali pošto sam zatrpana reklamama, prosto ne mogu da zažmurim na ovu priču;)

Izmenjeno od strane Mamino
Dopuna teksta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesto sve mislim da se Nadja porodila nema je da se javi :D

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene prilegla malo. Danas se nesto popalila sa sklanjanjem kuce, sad lepo crkla. Mama mi kupatilo oribala i vanjsko stepeniste, a mm cu da nam usisa celu kucu kad dodje sa posla pa malo odmori. Dobro mi sto imam rucak od juce. 

Za maticne celije ne znam sta bih rekla..

Sad sam gledala kod Nadje, nema nikakvih objava. Kontam da je Malena jos u stomaku. :) A macko tebi se bas razvuklo. Kako sad ides na kontrole kad si presisala termin?

My happiness voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas kad predjes termin ostajes na ginekologiji pa te prate. Rade ctg 3x dnevno, proveravaju grlic svaki dan, vade plodovu vodu i tako do pune 41. ned. Onda indukcija i gotovo. Tako sam bar ja prosla sa prvim. Sad bih da lepo krene samo idi bre nasedela sam se 6 dana na ginekologiji i posle 5 dana u porodilistu zbog bebine zutice. :wacko: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino, mi sa prvim nismo ostavljali, jer se ne sećam ni da li su kod nas postojale banke za ostavljanje, odnosno nismo ni imali informaciju o matičnim, a sa drugim smo ostavili matične ćelije, sa trećim ne verujem, jer verujemo da ne daj bože ako zatreba, ove što smo ostavili najviše i mogu da pomognu upravo svima njima. 

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uco, kako vade plodovu vodu? Kao za ac? Mene su ostavili na patologiji kada je prosao termin nedelju dana i to vece mi je sam krenuo porodjaj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shana, ja se baš dvoumim za te matične ćelije. Ovo nam je treća beba i kontam da nećemo imati više prilike da uzmemo matične ćelije.

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nismo ostavljali maticne celije sa prva dva deteta, a necemo ni sa trecim.

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Al mene stomak zeza:huh: osecam takav pritisak dole. Danas sam po kuci radila i isli u duzu setnju.. valjda nisam napravila haos... jao samo da se dokopam devetog meseca, jos 2 nedelje!

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene lud tempo. Juce ceo dan sa mm van kuce, zavrsavali sve i svasta. Danas ceo dan u kuci, ali na nogama. Pobacali gomilu nepotrebnih stvari. Pitam se i otkuda nam, ne secam se da smo brljali po otpadu i kontejnerima i nanosili kuci. :D

U svakom slucaju, oslobodismo celu jednu prostoriju, koja tek treba da se sredjuje, ali sad bar mogu majstori da udju i rade. 

Ceo dan perem navlake od delova kolica, od autosedista, od korpe i sedista, pa uz svaki deo navlaka jedna, druga, pa zastita od sunca, vetra, tralala, onda zavese i sta se jos naslo pod rukom. Ni ne znam koliko je bilo masina. Srecom, sve se brzo susi u masini za susenje, pa odradismo veliki posao u jednom danu. Sutra nam stizu oprani tepisi, a danas nam dubinski oprali trpezarijske stolice.

Inace, nije ovo sredjivanje zbog bebe, vec je sve doslo na red za ciscenje, ali beba ubrzala i sabila u nekoliko dana. Ah, da noge, kicma... da, secam se. :D

Malo se salim, ali iznenadjujuce dobro sam podnela akciju i ne osecam se nesto premoreno. Mora da me uhvatio sindrom sredjivanja gnezda pred dolazak prinove. :D 

Sad jos mm da mi izmasira noge i stopala i mogu sutra novi krug. Na programu je vracanje tepiha i pranje odece za bebu. Jedva cekam da prebiram po tim minijaturnim stvarcicama. 

A vi, kako te?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svejedno ja sam u istoj priči. Izbacila sam nekoliko džakova viška iz kuće. Pentram se na merdevine, brišem, pajem, perem jorgane, jastuke, ćebad... kao da sam na maratonu. Ne mogu da se zaustavim. Ne dižem teško. Nadam se da neću naškoditi bebi. Odlučila sam da sutra preležim čitav dan i da se pošteno odmorim. 

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uco, kako vade plodovu vodu? Kao za ac? Mene su ostavili na patologiji kada je prosao termin nedelju dana i to vece mi je sam krenuo porodjaj. 

Ne ko za AC nego od dole. Kao ginekoloski pregled i onda izvuku malo da vide da nije zelena. Kazu cesto tako hoce da izazovu porodjaj ali kod mene ni to nista nije pomoglo :D 

Al mene stomak zeza:huh: osecam takav pritisak dole. Danas sam po kuci radila i isli u duzu setnju.. valjda nisam napravila haos... jao samo da se dokopam devetog meseca, jos 2 nedelje!

Jao Cipelicka polako zeno izdrzi jos te dve ned pa posle nek bude kad god. Mg i noge gore odmaraj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve smo izgleda u pripremama za dolazak bebanica. Mi sutra nećemo imati vode od 12h do nedelje u 12h, pa će deca biti kod bake. Ja našla svoj stari rokovnik sa spiskovima za apoteku šta treba da kupim, podsetnik za porodilište i šta treba za bebanu, pa mi baš dobro došao, idem po tome i razmatram šta sam do sad odradila, a šta još ima. Danas sam baš bila ljuta, onaj osećaj kad pozajmite svoje stvari (konkretno komodu, krevetac, stavrčice, zvečkice...), a onda molite za svoje stvari nazad i još vas taj neko zavlači, onda kako da ne poludi čovek, pri tome familija :-)

Mamino, učiteljica i Cipelic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro! Konacno sam se naspavala. Ali opet sva sam kao da me je neko gazio! Ruke mi sve malaksale... a stomak cim stojim duze od 5 min pocinje pritisak dole. Bez veze osecaj skroz... nema vise ovakvih setnji i zamaranja po kuci. Lepo sam mogla juce briskati, danas setati, a ne ovako strpala sve u  jedan dan.

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamit cestitam od srca. Da ste zivi i zdravi 100g. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce smo bili na kontroli imamao 2.800g 34+3. Dr kaze da je beba krupna. A meni frka od porodjaja, jer sam poprilicno sitna. On me uverava da necu imati problema kaze beba je vec nisko a i grlic popusta. Moram malo vise da mirujem da izguram do 37 nedelje. Inace beba je super. :wub:

 Za 10 dana idem na prvi CTG, i da pripremam dokumentaciju za porodiliste. Kupila sam sve sto mi treba za porodiliste pa samo da spakujem torbu.

Za ananas prvi put cujem. Ali kda sam ga jela ucinilo mi se da su mi se pojacale kontrakcije a ja mislila da sam se istripovala. A zaova je celu trudnocu jela ananas i porodila se 10dana nakon termina, jedva da je kontrakcije imala nakon idukcije i morali da joj rade hitan carski. Prava Georgina.:lol: Verovatno da svi razlicito reaguju. 

U svakom slucaju se bacam na ananas cim udjem u 37. :P

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.