Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Moja cerka je imala 3700 grama i broj 50 joj je bio taman kad se rodila i mogla je nekih 10 tak dana da obuce, 56 je super za pocetak kad su stvari velike klize im pa je nezgodno na bodicima ispadaju ramena sve se iskrivi. Ne treba uzeti puno stvarcica jer brzo prerastu i prljaju se dosta uvek se nadje pelena od bljuckanja, cebence i par stvari za masinu ja sam svaki drugi dan prala tako cu i sad pa ne treba mnogo stvari. Moj savet su bodici na preklop one pantalonice sa stopalima su isto prakticne mada se one bez stopala duze nose, par stvarcica 56 i par 62 za pocetak dosta stvari ce dobiti beba na poklon, carapice, kapice i dosta krpica onih za brisanje mleka i bljucke. E da cesto cete menjati i carsav na vasem krevetu bar sam ja tako jer se mleko ulepi a uvek prsne ili iscuri malo posebno nocu, ja uzmem na metar u suknu materijal pamucni i samo porubim leti koristimo za pokrivanje sad ce mi znaciti za cesce presvlake.

Kikiriki i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako hocete prepisacu vam i spisak za prve dane kad dodje beba. To mi je na papiru pisano.

Ja bas nesto volim spiskove i stalno pravim neke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

daa. 68 je preveliko-62 ili 56, prosto mi zao i to sto uzmem 56 da obuce jednom. Kazem,  sin mi je rodjen sitan al je napredovao 1500 grama tako da je s 4 meseca vec nosio 74. Sve je to individualno, 

I meni je frka od CR-dvoumim se da li u spinalu ili totalno ( ako mi uopste bude dao tu opciju). Svi kazu da je brzi opporavak posle spinala,, al imam jos vremena da se raspitam. 

merima-nemam pojma-ja pijem i jedno i drugo. Niko mi nista nije rekao. 

A sad vidim i ja,nakon sto sam procitala i sa recepta za lek i sa sajta,da zena nema pojma o zivotu,ali ne mogu se prepucavam sa njom.ne podnosim nabedjene ljude.prica nesto a da nije ni proverila.svasta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, utrogestan i magnezijum mogu da se koriste u isto vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, utrogestan i magnezijum mogu da se koriste u isto vreme.

procitala posle.ja ne kapiram kako tako neko moze da prica a da ne proveri.ja bar pitam,nikad ne tvrdim nista napamet.

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc nekoliko puta i evo sad ujutru sam osetila kao neko ziganje,nije bas bol, kod predela vaginalnog otvora. Jako neprijatno. Jel se nekome desavalo? Da skoknem do lekarke ili ne moram da panicim. Desilo mi se i pre neko vece isto tako,ali samo jednom na kratko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

desavalo se i meni,beba pritisla zivac.lezi pa je malo istumbaj sa levog na desni bok,proplivace ona levo-desno.bar sam ja tako resila.meni je tako bilo +provlacenje kao trnjenje desne butine.

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je to pomeranje obicno resavalo problem za grc u nozi, ledjima i tako to. Okrenuh se trista puta ne prestaje. Rekoh mozda da probam da visim na glavacke da se popne gore malo haha. Malopre me opet zacnu. Resio sin danas da me maltretira.

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

procice,bitno da te ne boli stomak.mene nekad zna sama vagina da boli,kao da me neko udario odozdo,zna nekad da seva kroz nju...evo malopre mi bio osecaj na desnoj strani stomaka,kao peckanje koze,kao da sam nazuljala kozu necim...bude pa prodje..kad pomislim kako oni treneri za trudnicku gimnastiku izlome zenu-pola tih pokreta sam mislila da ne sme...

na temu toga,sinoc me je doktor nasmejao kad je video kako se polako podizem sa stola.kaze,ijao ne daj boze da je to tako kilavo kako vi mislite,nijedna beba se ne bi rodila.jace su one i elasticnije nego sto vi trudnice mislite.

Tackicca, Kikiriki i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam na sta mislis, meni an ekspertskom kad je zaboo onu sondu doktor u stomak ja se mislim lakse bre malo nije to krompir nego dete! Ali onda skapirah kako nije bas ni od stakla nece mu nista biti ^_^ pinkglassesf.gif

Kikiriki i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa i kad se rode one su elasticnije i gipkije nego sto mislimo...naravno,treba voditi racuna,nije to sto kazes krimpir,ali jbg mi svi sa velikim oprezom uzimamo dete u ruke..kad vidim kako ih babice nose k'o macice,samo zvizde po rukama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas bili neki praznici, mm bio kuci 4 dana, ali  nazalost ve sto je lepo kratko traje, eno bas sad ode na posao. A meni ostala tona vesa za peglanje.....bas sam se ulenjila. Bilo i lepo vreme ovih dana, a sad kazu da ce polako kisa i ruzno vreme. 

Juce sam istripovala da vidim strije na stomaku, pa sam krenula da se mazem  otprilike svaki put kad udjem u kupatilo! Ispostavilo se da nisu strije nego tragovi gume od pantalona! :DNa kraju sam utrvdila da imam strije na guzovima, a da ih uopste nisam primetila, jer veliko ogledalo imam samo u spavacoj, a retko se ogledam ucelo.:o Tako da sam nastavila da se mazem mnogo cese nego do sada. Znam da je za guzove kasno,al mozda spasim ostale povrsine!

Cintia, merima, Vuciguraj i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se držanja bebe tiče ja se ubih objašnjavajući da je za bebu zdravo da je dižeš rukom ispod stomaka tako da joj visi glava tako da beba gleda na dole jer se na taj način beba bori da digne glavu čime ojačava vrat. A ne kao što ljudi detetu drže glavu pa dete i sa tri četiri meseca ne može lepo da drži glavu samo uspravno. Nikako da shvate da time ne pomažu već odmažu. Kada dete može nešto samo, time što to radiš umesto njega, stvaraš nesposobno ljudsko biće.

Meni su se pojavile strije :( ali se i dalje mažem da ih bude što manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Savet od kozmeticarke ( mene ) ne mackajte se cesto i teskim kremama. Ja se mazem obicnim mlekom sa uljem od makadamija oraha, nista spektakularno i to uvece posle kupanja, ima dosta i do genetike ali ja sam sklona strijama pa mi ni jedna do sada nije pukla. Nikako se ne mackaj vise puta dnevno, jer ce ti koza postati zavisna od spoljnih zamascivaca i prestace sama da obavlja svoju funkciju, pa ako preskocis mackanja tek ces popucati. 
U svakom slucaju i da mi se pojavi neka strija volecu je koliko volim svoje dete, uvek sam se vodila time da ako se nekome ne dopada moje telo ne mora da ga gleda, meni je samoj sebi super ostali nek idu u persun ! Just_Cuz_13.gif

sakovac, Vuciguraj i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackicce to što ti je rekla kozmetičarka, važi za prvo stanje. U drugom stanju koža se toliko brzo širi da ne može da postigne baš svaka, naročito kod mene pošto je šire dva bićenca. I treba da se maže i po više puta jer tako dobija više na elastičnosti. Ali ne da se maže bilo čime već preparatima protiv strija. Meni lično prija Strijet :) ..

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije mi rekla kozmeticarka, ja sam kozmeticarka, i da slazem se sa tobom u vecini, s tim sto preparati tog tipa mogu da ublaze samo ruzicaste strije , kada pobele ostaju tu gde jesu, i valja ih mazati dokle god su ruzicaste. Strijet je odlican a koliko se secam i Afrodita je imala odlicnu kremu protiv strija. Zato i kazem, nosis dva zivota u sebi, te strije su trofej toga. Dzabe nekim napucanim zenskama koje i kod mene u salon dolaze, izvajana tela  bez blagoslova deteta. Sa ovim se ne moze nista uporediti.

merima, bepce i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako me boleo stomak kada sam se vratila iz vrtica,horor...Morala sam malo da prilegnem...Da jedem,popijem nesic pa do grada,moram da zavrsavam neke obaveze...

Inace me bukvalno sve mrzi,nemam snage ni za sta,ni energije,ves neopeglan,rucak neskuvan,nerviram samu sebe :angry:

bepce i Sanja83 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja koliko znam treba se sad sto vise mazati da koza bude vlazna sto vise. Stomak i grzdi sam mazala svaki dan pisle kupanja i tamo nema strija za sada, a guzove sam povremeno....i eto belaja. 

Volim ja i svoje dete i trudnocu i volecu i strije ako se pojave, ali opet zasto se ne sacuvati ako mogu. Nisam nikad bila napucana ali volim da sam ocuvana! :D

Vuciguraj i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni bogami ovo presecanje ne prestaje a pocinje i da me boli. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Što se držanja bebe tiče ja se ubih objašnjavajući da je za bebu zdravo da je dižeš rukom ispod stomaka tako da joj visi glava tako da beba gleda na dole jer se na taj način beba bori da digne glavu čime ojačava vrat. A ne kao što ljudi detetu drže glavu pa dete i sa tri četiri meseca ne može lepo da drži glavu samo uspravno. Nikako da shvate da time ne pomažu već odmažu. Kada dete može nešto samo, time što to radiš umesto njega, stvaraš nesposobno ljudsko biće.

Meni su se pojavile strije :( ali se i dalje mažem da ih bude što manje.

e pa da,na to sam mislila kad sam rekla da ih babice nose kao macice...a jos sam videla par parova da nose bebice tako,i jos se cudim kao kako se ne plase za bebu...kad mi posle i mama rece,pa za bebu je to normalno,ona sama drzi glavicu i vratic

Izmenjeno od strane merima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni bogami ovo presecanje ne prestaje a pocinje i da me boli. 

ako se nastavi,prosetaj do lekara,mada ja mislim da se samo namestio bebac tako pa te muci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Savet od kozmeticarke ( mene ) ne mackajte se cesto i teskim kremama. Ja se mazem obicnim mlekom sa uljem od makadamija oraha, nista spektakularno i to uvece posle kupanja, ima dosta i do genetike ali ja sam sklona strijama pa mi ni jedna do sada nije pukla. Nikako se ne mackaj vise puta dnevno, jer ce ti koza postati zavisna od spoljnih zamascivaca i prestace sama da obavlja svoju funkciju, pa ako preskocis mackanja tek ces popucati. 
U svakom slucaju i da mi se pojavi neka strija volecu je koliko volim svoje dete, uvek sam se vodila time da ako se nekome ne dopada moje telo ne mora da ga gleda, meni je samoj sebi super ostali nek idu u persun ! Just_Cuz_13.gif

Bravo,upravo tako...ja bas pitala M-a sta on misli o strijama(jer ih ja imam malo po zadnjici)....on se upisao od smeha,kaze,ti mislis da ja to vidim kad mi padne mrak na oci...:P pravi Balkanac nema sta

Kikiriki i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu kod lekara lagano. Ne osecam se prijatno i necu da razmisljam

 Moze da bude bezazleno a mozda i ne. U dz mi dr vodi trudnocu tako da mi je tu blizu nije mi tesko da proverim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki meni je doktorka rekla jos u prvoj trudnoci da se nepreporucuje mazanje tim preparatima kod rizicnih trudnoca jer to kruzno utrljavanje izaziva kontrakcije i jos mi je rekla da ako je koza sklona nema kreme koja ce to spreciti ja sam mazala ali dzaba sva sam isarana. Znam dosta njih koje se nisu mazale i nemaju ni jednu striju. Sto se tice mazanja najzdravije kupiti kokosovo mleko u zdravoj hrani tu nema nikakve hemije a jako je hidrirajuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.