Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Meni ovde svi govore da su te skolice totalno bzvz, da nista pametno ne saznas. Ovde kod nas ne trebaju spavacice, sve dobijes u porodilistu, a posle za kuci ne znam ni da li da kupujem, jer vise volim pidzame. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ovde svi govore da su te skolice totalno bzvz, da nista pametno ne saznas. Ovde kod nas ne trebaju spavacice, sve dobijes u porodilistu, a posle za kuci ne znam ni da li da kupujem, jer vise volim pidzame. 

Pa znas kako, ja mislim da su bitni saveti mnogo, mene na primer svekrva uci vezbe disanja i tako to.. Ali da postoji takva skola ja bih u nju otisla cisto da imam cijih reci da se setim kad sam cin porodjaja pocne, Mislim da ne moze da ti skodi, a ko zna mozda ti bas neki savet odatle pomogne. 
A spavacice obozavam, ja sam u stvari jedno veliko dete koje ceka dete, jer kad sam videla rodu kako nosi bebu kao sliku na spavacici sva sam se raspilavila. 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,pisem ovde jer u drugom trimestru retko ko moze da mi da odgovor...da li je moguce da su mi pocele mucnine u 24.nedelji?I juce ujutro i danas sam bljuckala.srecom jednom samo.prosto ne mogu da verujem da se kod mene obrnuto desava.

Moguce je, zato se i zove drugo stanje, nikad se ne zna sta ti nece goditi a sta hoce....ja prva tri mjeseca pa i 4 nisam povratila ni jednom...od petog mjeseca sam pocela povracati pa evo sve do sad...ne sad non stop ali nikad ne mogu upratiti sta mi ne godi od jela pa povracam jer uvijek je nesto drugacije.

Tackicca i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jel ko sta poceo kupovati za bebicu? Molim mame da mi napisu sta mi je to najpotrebnije na pocetku da imam za bebu? A sta meni treba da sebi spakujem za porodiliste?

Izmenjeno od strane Melissa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce je, zato se i zove drugo stanje, nikad se ne zna sta ti nece goditi a sta hoce....ja prva tri mjeseca pa i 4 nisam povratila ni jednom...od petog mjeseca sam pocela povracati pa evo sve do sad...ne sad non stop ali nikad ne mogu upratiti sta mi ne godi od jela pa povracam jer uvijek je nesto drugacije.

hvala ti Melissa na odgovoru :babymommy:

Melissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce, bebica ce do aprila, maja vec nositi taj br., tako da no sikiriki ;)

Mom je evo mjesec i po pa nosi taj br.

A i ljeti je dobro imati koji body dugih rukava, noci su poprilicno svjeze :)

bepce i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki hvalaa! Bio je 24. Al smo u nedelju slavili. Boga mi tebi se bas priblizilo! 

VuciGuraj pa ti si hit sa kosticama od nara! :D 

Ja sam uzela odelce za iznosenje 62 iz dva dela, donji je ok al mi je gornji malo veci al podvicemo rukave i obucicemo ga jos nekad.

Kad cete da pakujete torbe?

Ja ti cestitah u caskalistu:)

Ja bih odmah pakovala,toliko sam nestrpljiva:baby:

Mislim da cu tamo decembra,ionako cu brzo sve zavrsiti,ne planiram da nosim punu putnu torbu kao prosli put,samo najneophodnije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, evo mene i zvanicno u 3. trim. nekako mi sporo vreme prolazi, valjda zato sto ne radim.

I ja sam jutros vadila krv, a pijem gvozdje dve nedelje, pa cu da vidim kakva je situacija i da li se popravilo. Odnosno meni je hemoglobin nizi, a gvozdje ok.

Elem, htedoh da vas pitam da li je neka imala slicno iskustvo. Juuce ujutru se probudim i da se obucem, kad ceo stomak u crvenim tackicama, kao alergija, mada ja nisam ni na sta alergicna, nije svrbelo ali je grozno izgledalo, bukvalno ceo stomak. I ja zapucam u Visegradsku, oni me tamo izgrde sto sam kod njih dosla, doktorka koja me je primila je bila grozna i nista nije znala da mi kaze, osim da me pogleda na ultrazvuk! bila sam i kod koznog, ni ova nije bila mnogo pametnija, prvo mi je rekla da pijem presing, pa posle da ne pijem, eto cisto nesto da mi prepise.

Meni je od lekara ovde i njihovog ponasanja muka, ali bukvalno, a valjda ni ja nemam srece sa njima. Danas sam zakazala kod moje dr privatno, makar bude normalna i mozes sve da je pitas i sve ti lepo objasni.

 

bepce, Cintia i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja optimisticno cekam da udjem u deveti. Eventualno sredina osmog. To mi se cini ok. Tetka mi je poslala danas fenomenalne spavacice za dojenje. Otkopcavaju se sa leve i desne strane  a ne po sredini.  Nasla je na pijaci u Ns. Tako da cu eventualno to da odvojim za porodiliste ovih dana

Daj neku fotku da vidimo te spavacice,meni to super zvuci.A za kucnu varijantu,ako planiras da dojis,sta god da nosis gledaj da ima dugmice spreda,da ne moras da podizes ceo gornji deo pidzame ili celu spavacicu.

Jel ko sta poceo kupovati za bebicu? Molim mame da mi napisu sta mi je to najpotrebnije na pocetku da imam za bebu? A sta meni treba da sebi spakujem za porodiliste?

Od garderobe za bebu po nekoliko bodica(mojoj ceri nisu smetali sto se tice pupcanika),nekoliko zekica-meni su najprakticnije one sto se kopcaju spreda,ili neke pantalonice i bluzice,mada je to meni bilo komplikovano za oblacenje za pocetak,nekome mozda nije :rolleyes:Naravno tetra pelene,trebace ti za sve,ja imam 30-ak komada i ako planiras siroki povoj-nekoliko svedskih.Kapice,pamucne,to sam stavljala posle kupanje,carapice ako su otvorene nogavice...Makazice,nesto za obradu pupka,obicno je to Octanisept,stapici za usi...Dodajte zene jos,stao mi je mozak:D

Sto se tice porodilista,evo teme

 http://www.bebac.com/forum/index.php?/topic/997-torba-za-porodilište/&page=26

Zenske mi samo da se javimo da smo ja i Nikolina juce izasle iz bolnice...

 

Bravo kiki,kako ste?

Melissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, evo mene i zvanicno u 3. trim. nekako mi sporo vreme prolazi, valjda zato sto ne radim.

I ja sam jutros vadila krv, a pijem gvozdje dve nedelje, pa cu da vidim kakva je situacija i da li se popravilo. Odnosno meni je hemoglobin nizi, a gvozdje ok.

Elem, htedoh da vas pitam da li je neka imala slicno iskustvo. Juuce ujutru se probudim i da se obucem, kad ceo stomak u crvenim tackicama, kao alergija, mada ja nisam ni na sta alergicna, nije svrbelo ali je grozno izgledalo, bukvalno ceo stomak. I ja zapucam u Visegradsku, oni me tamo izgrde sto sam kod njih dosla, doktorka koja me je primila je bila grozna i nista nije znala da mi kaze, osim da me pogleda na ultrazvuk! bila sam i kod koznog, ni ova nije bila mnogo pametnija, prvo mi je rekla da pijem presing, pa posle da ne pijem, eto cisto nesto da mi prepise.

Meni je od lekara ovde i njihovog ponasanja muka, ali bukvalno, a valjda ni ja nemam srece sa njima. Danas sam zakazala kod moje dr privatno, makar bude normalna i mozes sve da je pitas i sve ti lepo objasni.

 

Ja mislim da je Presing u trudnoci opasan,ipak je to jak antihistaminik..E,ludi ljudi,ts,ts,ts...

Nisi menjala kupku,sapun,kremu?

Je l se povuklo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam inace alergicar, ali srecom nisam imala problema u trudnoci. Do sada nisam mogla avgust i septembar preziveti bez letizena. Uglavnom, svi ti lekovi sto se tice alergija, antihistaminici, su u trudnoci, koliko ja znam zabranjeni. 

Da nisi pojela sta sto ti je smetalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neka od članica je pisala o tom osipu. Mislim da je neko ko se porađao u avgustu. I nije bila alergija već nešto zbog hormona, ako se ne varam. Pitaj na ćaskalištu.

Bodić pupku ne smeta, a kad je nešto dvodelno, pre će iziritirati jer dođe baš do pupka.

Što se veličine tiče i ja se češkam po glavi. Mislim da sam za porodilište spakovala 62ku. Ali njih su dve, možda će im trebati 46 ili 48. Ali stvarno ne mogu da gatam. Vodim se time da bitno da im nije malo...Ako stvarno izdržim još mesec dana, 62 ne bi smelo da bude džinosvsko, ali ako opet krenu napolje, možda će da plivaju u garderobi.

Meni torba spakovana, poučena prethodnim iskustvom kad sam se pakovala u 1am, neću više da se zezam. Lakše mi je da izvadim bebeće stvari ako opet odem na tokolizu nego da pozaboravljam pola stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bebece stvari necu odmah ni da nosim,spakovacu pa ce doneti mm kad treba,samo pelene i Sudokremu,valjda traze i vlazne maramice,ne mogu da se setim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ništa još nisam spremila, nekako mi rano, ipak imam jos dva ipo meseca do termina. Ok mi je da to uradim u decembru, za nekih mesec otprilike. Jedino sam jos letos kad mi je bila sestra oprala detaljno kolica i eno ih kod komšija u kući čekaju (oni tu ne žive). Ja imam cimere mačke a one obožavaju da leže u kolicima, kolevci i slično, tako da će sve krupnije stvari stajati kod komšija. 

Inače, ja sve imam osim odeće za bebu, a to ću polako kupovati po malo.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene, zvanicno sam usla u 9.mjesec prije 3 dana sad samo cekamo Sofiju. :D
Sutra idem u bolnicu imam uputnicu za mikrobiologa i kontrola kod doktorice pa cemo vidjeti sta ce reci.
Sto se tice kupovine stvari za bebu uzimala sam velicine 56-62 nekako su mi svi to savjetovali. 
Malo me sad plasi porodjaj jer je prva beba i ne znam sta me ceka..

bepce, Melissa, Maajaa:) i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na temu porodjaja obicno ide:

Prvi mi je porodjaj, plasim se jer ne znam sta me ceka

ILI

Drugi/treci .... mi je porodjaj, plasim se jer znam sta me ceka :D

Broj 56 se najkrace nosi, 62 recimo da sam joj obukla po dva puta to sto sam imala i omalelo ... 68 to se malko duze nosi

Maajaa:), Kikiriki i Sandra95 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja83, ubola si pravu stvar. Moja varijacija na temu je : Plašim se jer idem na Cr prvi put.

Dobila sam danas kolica...i došlo mi da plačem...koliko je presvlaka bila prljava. Sad pokušavam da je operem. Rado bih je i ofarbala, ali niko neće da farba sintetiku. U krajnjoj liniji probaću da naručim da mi krojačica sašije drugu. Niko ne prodaje navlake, bezobraznici jedni. Ili kupuješ cela kolica ili ništa. A konstrukcija je realno jaka i izdržljiva i da ima da se kupi samo presvlaka, moglo bi više generacija dece da se vozaju u njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje pređašnje iskustvo je da je broj 68 ogroman, mojoj ćerki je sve bilo veliko jer je bila mala. Cak smo u početku kupovali pelene broj 1 (što niko ne kupuje). Naravno, to sve zavisi od veličine deteta, ako dete ima 4,5 kg logično je da mu broj 56 neće služiti skoro uopšte. Kikiriki, budući da nosis dve devojke, ako imas manjih brojeva mislim da bi bilo pametno da ih pripremis. Meni je lično bilo užasno da je oblačim u sve veliko, široko i dugačko, želela sam nešto u čemu bi normalno izgledala. Ali, opet kažem, moja ćerka je imala 2260kg na rođenju. Mada mislim da deca od tri kg takodje plivaju u 68-ici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, ja sam imala carski i opet bih se plašila da ga imam, a iskustvo je bilo dobro. Tako da...

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cintia, cega si se najvise plasila? Samog zahvata? Bolova nakon toga? Oporavka?

PS: I ja imam cimerku macku, ali sva sreca ima tacno odredjena mesta gde voli da spava, tako smo je naucili :)

merima i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za mamu:
-2 veca peskira i jedan manji
-2 spavacice (u njihovoj sam se poradjala)
-5 pakovanja mrezastih ulozaka
-1 pakovanje mrezastih gaca (5 komada)
-plasticne papuce za kupanje i jedne mekane za po sobi
-bade mantil
-za licnu higijenu (sapun neki baby zbog mirisa, antiperspirant, pasta i cetkica za zube, krema za lice) + talet papir i vlazne maramice
-cepice diklofena (topla preporuka za njih) 
-punjac za telefon
-casa ili solja
-jednokratne prostirke za krevef (ako u porodilistu ne menjaju posteljine)
-voda, sok od jabuke, plazma
-zakacaljka sa vakumom (korisna stvar da se okaci kesa sa peskirom jer obicno nema gde da se stavi)
-prazne kese za prljav ves

Za bebu:
-jednokratne pelene
-vlazne maramice
-pavloviceva mast

Za iznosenje bebe (tata donosi kad dolazi po mamu i bebu):
-jaje (nosiljka)
-bodic, carapice, odelce, kapica i jedna svedska i dve tetre (druga za pokrivanje nosiljke), cebence

Od dokumentacije:
-zeleni uput
-zdravstvena knjizica
-licna karta
-krvna grupa sa prezimenom kao na knjizici i licnoj karti
-brisevi ne stariji od dve nedelje

I spremi kesu sa tvojim stvarima kad budu dolazili po vas stavi u nosiljku sa bebinim stvarima za iznosenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,da pitam i ovde.sad se nesto kuckam sa koleginicom,nabedjuje me da su utrogestan i magnezijum konteadiktorni.da li je to tacno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

daa. 68 je preveliko-62 ili 56, prosto mi zao i to sto uzmem 56 da obuce jednom. Kazem,  sin mi je rodjen sitan al je napredovao 1500 grama tako da je s 4 meseca vec nosio 74. Sve je to individualno, 

I meni je frka od CR-dvoumim se da li u spinalu ili totalno ( ako mi uopste bude dao tu opciju). Svi kazu da je brzi opporavak posle spinala,, al imam jos vremena da se raspitam. 

merima-nemam pojma-ja pijem i jedno i drugo. Niko mi nista nije rekao. 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je Presing u trudnoci opasan,ipak je to jak antihistaminik..E,ludi ljudi,ts,ts,ts...

Nisi menjala kupku,sapun,kremu?

Je l se povuklo?

Ma nije mi padalo na pamet da uzimam ni presing ni tu kremu sto mi je dala.

Jutros je bilo manje, tokom dana se povuklo. Bila sam danas kod moje dr i ona kaze da je moguce da je trudnicki osip u pitanju, a ne alergija, to se desava, najcesce u poslednjem trimestru. Koriste se uglavnom obicne hidrantne kreme, ako mnogo svrbi ili pece, onda postoje odredjene kreme koje se daju. Mene nije ni svrbelo ni peklo.

Kikiriki i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.