Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Meni su rekli da uzimam gvozdje ujutro čim se probudim sa cedjenim sokom od narandze. Može da bude jedna ili dve narandze, koliko želiš. Bitno je da se uzima sa citrusima, baš ko što reče Kikiriki. Nakon toga treba sačekati pola sata pa doruckovati. 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probacu tako,moram da pijem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A vidiš meni su rekli da mora uz nešto, jer teško pada na stomak pa može da bude muka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U kom obliku je tothema? Je l ima uticaj na stolicu. (opet me muce hemoroidi)?

Pa treba izgleda oko mesec dana da ima efekta, evo kod mene je baaas neznatno ali ipak uocljivo. 

Kupih danas sve za bolnicu, jos mi fale kutija za sapun i cetkicu. Pelene i ostalo za bebu moze i mm kupiti. Sad intenzivno tragam za savrsenim odelcem za izneti iz bolnice. (dokon pop..)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tothema je u tecnom stanju,idvratnog,metalnig ukusa i mirisa.Nzm koliko steze stolicu,nikada nisam izdrzala da je duze pijem.

Ja u H&M -u videla preslatke zekice za iznosenje,na nogicama neke sapice,nego nisam i to htela da kupujem odmah,sacekacu jos malo.Ne znam ni koju velicinu da uzmem,56 ili odmah 62?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ostao rivanol. Juče sam ubacila i mrežaste uloške. Imam i sve papire osim onog što se vadi sedam dana pre hospitalizacije. Spakovala sam i sve za bebe, osim par tetra pelena koje treba da stignu ovih dana.

Meni je tothema ok, samo je preslatka.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tothemu na slamcicu. ja sam zube unakazila sa njom. Sa slamcicom mi nisu crneli zubi

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, 

ne znam koliko ste upoznate sa narom-sipkom, ko ga kako zove, ali je mnogo dobar, za krv, pritisak, imunitet....ja ga inace obozavam, a nedavno procitah clanak o njemu i sad ga jedem redovno. 

Zaustavlja i proliv efikasno, a dobar je i protiv hemoroida....tako da,ako je ko voljan neka proba. 

http://www.novosti.rs/vesti/zivot_+.304.html:462084-Nar---vocka-zdravlja-i-mladosti

malagarava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nar je nar a sipak-sipurak,nesto drugo.

Nar je odlican,ali ja cistim zrno po zrno i nemam zivaca za njega.

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste stomacici? Kako gurate?

Mi smo juce ceri slavilo rodjendan pa sam bila ceo dan na nogama bas sam umorna i danas ceo dan ne mogu da se sastavim... sad cu da se istusiram i da legnem...

bepce, Kikiriki, Tackicca i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM srećan rođendan princezi!!!

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nar je nar a sipak-sipurak,nesto drugo.

Nar je odlican,ali ja cistim zrno po zrno i nemam zivaca za njega.

Ako ga preseces uzduz, onda ispada gomila zrnaca odjednom. I ja sam se pre mucila onda sam jednom nasla na netu pravilan nacin ciscenja nara i od tada ga tamanim kao luda! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,pisem ovde jer u drugom trimestru retko ko moze da mi da odgovor...da li je moguce da su mi pocele mucnine u 24.nedelji?I juce ujutro i danas sam bljuckala.srecom jednom samo.prosto ne mogu da verujem da se kod mene obrnuto desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nar je nar a sipak-sipurak,nesto drugo.

Nar je odlican,ali ja cistim zrno po zrno i nemam zivaca za njega.

U Hrv (Dalmaciji) zovu nar šipak. Ja sam ga tako celo detinjstvo zvala. 

Merima-moguce je, ili da beba pritiska zeludac, ili mozda od nekog preparata sto pijes, ili je prosto tako. Meni je muka zadnjih par nedelja, tako od neke 27. nedelje okvirno. 

VG, i ja se dvoumim izmedju tog iz HM i nekog iz Cartersa. Da li jednodelno ili dvodelno? Ne znam zvog pupka koliko mi je praktican bodic. I velicina me buni, da li 56 ili 62. V je rodjen sa 2900, 56 mu super bila, al u roku od 2 nedelje ju je prerastao. Uopste se ne secam koju sam velicinu uzela tada (moram proveriti). Kontam da ni sada bebac nece biti krupniji.

 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Hrv (Dalmaciji) zovu nar šipak. Ja sam ga tako celo detinjstvo zvala. 

Merima-moguce je, ili da beba pritiska zeludac, ili mozda od nekog preparata sto pijes, ili je prosto tako. Meni je muka zadnjih par nedelja, tako od neke 27. nedelje okvirno. 

VG, i ja se dvoumim izmedju tog iz HM i nekog iz Cartersa. Da li jednodelno ili dvodelno? Ne znam zvog pupka koliko mi je praktican bodic. I velicina me buni, da li 56 ili 62. V je rodjen sa 2900, 56 mu super bila, al u roku od 2 nedelje ju je prerastao. Uopste se ne secam koju sam velicinu uzela tada (moram proveriti). Kontam da ni sada bebac nece biti krupniji.

 

pijem utrogestan od treceg meseca,vitamine i magnezijum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u kupovini kreveca za bebu. Tj. potrazi za pravim! Znam samo da cu beli i to je to. Ostalo pojma nemam ni za velicinu ni za model nista. Nasla sam komodu za bebine stvari i jos par polica za neke sitnice ali jos nista

ne uzimam dok ne budem na pola osmog barem. Ispisala sam spisak onih prvih potrepstina za bebu ukljucujuci i taj namestaj i dala svekrvi (posto je zena zmaj i stvarno sposobna i mogu da racunam na nju) za slucaj da ne daj boze krene ranije porodjaj da se ne pogube sta gde kako vec sve ima zapisano gde ce i sta kupiti.

Samo me krevetac buni. Kum kaze da je u Valjevu nasao za 6ooo krevetac sa posteljinom i dusekom za svoju malu,nov. A meni to zvuci neverovatno. S'obzirom na to da u Bg,ja nisam nasla ni slicno tome. Rekla sam mu da potrazi opet i slika mi da vidim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zakazala sam CTG za, počevši od sledećeg utorka, naredne tri nedelje. Jaoooo ala se bližiiiii. Pa posle već hospitalizacija. Frkicaaaa.

Ehinacea, bepce, Cintia i 7 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos maloooo. Bas se priblizilo! Broji se sitno! Jel imas tremu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Hrv (Dalmaciji) zovu nar šipak. Ja sam ga tako celo detinjstvo zvala. 

Merima-moguce je, ili da beba pritiska zeludac, ili mozda od nekog preparata sto pijes, ili je prosto tako. Meni je muka zadnjih par nedelja, tako od neke 27. nedelje okvirno. 

VG, i ja se dvoumim izmedju tog iz HM i nekog iz Cartersa. Da li jednodelno ili dvodelno? Ne znam zvog pupka koliko mi je praktican bodic. I velicina me buni, da li 56 ili 62. V je rodjen sa 2900, 56 mu super bila, al u roku od 2 nedelje ju je prerastao. Uopste se ne secam koju sam velicinu uzela tada (moram proveriti). Kontam da ni sada bebac nece biti krupniji.

 

Ja sam isto zivela u Hrv, tako da je i meni nar ostao u secanju kao sipak! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ga preseces uzduz, onda ispada gomila zrnaca odjednom. I ja sam se pre mucila onda sam jednom nasla na netu pravilan nacin ciscenja nara i od tada ga tamanim kao luda! 

Ma nisam se lepo izrazila,ja cistim svako zrno jer ne mogu da jedem one kostice,nesto su mi bljak :rolleyes:

 

VG, i ja se dvoumim izmedju tog iz HM i nekog iz Cartersa. Da li jednodelno ili dvodelno? Ne znam zvog pupka koliko mi je praktican bodic. I velicina me buni, da li 56 ili 62. V je rodjen sa 2900, 56 mu super bila, al u roku od 2 nedelje ju je prerastao. Uopste se ne secam koju sam velicinu uzela tada (moram proveriti). Kontam da ni sada bebac nece biti krupniji.

 

Ja bih jednodelni,i to onaj koji se kopca spreda,s jedne strane.

Sto se velicie tice,stvarno nisam pametna...K. je bila 4200,56 duga,i njoj smo zekicu br. 56 obukli bukvalno samo za iznosenje,a sad bih ipak volela da obucemo bar jos neki put :D

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mislila da samo ja imam dilemu oko tih velicina. :D

Ja sam na nekom dobrom snizenju kupila bodije velicine 62/68, znaci nisu ni 62 ni 68 nego izmedju. i sestra me nagrdila kako ih necu ni iskoristiti, jer dok beba dodje do te velicine bice vec vruce-a bodici su dugih rukava. I sad vise ne znam ni sama. Svi prirucnici savetuju par komada velicine 56, tek toliko da ti se nadje, a ostalo 62.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki hvalaa! Bio je 24. Al smo u nedelju slavili. Boga mi tebi se bas priblizilo! 

VuciGuraj pa ti si hit sa kosticama od nara! :D 

Ja sam uzela odelce za iznosenje 62 iz dva dela, donji je ok al mi je gornji malo veci al podvicemo rukave i obucicemo ga jos nekad.

Kad cete da pakujete torbe?

bepce i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni muz vec dise za vratom, da se spakujem, jer nam se kuma porodila u 32 nedelji. A zna da bi njegova mama bila totalni pogub sto se toga tice, a moja nije tu. Meni se sve cini rano da se pakujem.

Tako da smo u subotu pokupovali pelene, kremice....ostala je baby odjeca i velike stvari-kolica, krevetac....

Sledece ned.idem u skolu za trudnice,pa cu da vidim imaju li kakav pametan savet!

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja optimisticno cekam da udjem u deveti. Eventualno sredina osmog. To mi se cini ok. Tetka mi je poslala danas fenomenalne spavacice za dojenje. Otkopcavaju se sa leve i desne strane  a ne po sredini.  Nasla je na pijaci u Ns. Tako da cu eventualno to da odvojim za porodiliste ovih dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni muz vec dise za vratom, da se spakujem, jer nam se kuma porodila u 32 nedelji. A zna da bi njegova mama bila totalni pogub sto se toga tice, a moja nije tu. Meni se sve cini rano da se pakujem.

Tako da smo u subotu pokupovali pelene, kremice....ostala je baby odjeca i velike stvari-kolica, krevetac....

Sledece ned.idem u skolu za trudnice,pa cu da vidim imaju li kakav pametan savet!

koliko je meni krivo sto tih skolica nema kod mene :( Sve su u bg. Ovde u Barajevu nema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.