Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

evo me. Otvorena sam jedan prst i malo mi je razmeksan grlić. Protoci su OK i beba. Moram strogo da mirujem i 3x 200 mg Utrogestan. Gomilu nekih analiza krvi i urina treba da uradim kao i briseve. Moram krvnu grupu opet da radim ,da imam kod sebe za svaki slucaj. Dr misli da nije plodova voda ali minje rekao da ipak pijem minimum 3l vode dnevno. Od ponedeljka moram da pokupim upute i sve to da odradim. I dalje stoji dijagnoza preteći prevremeni porođaj. Moram bas da se pazim da nebi zaglavila u bolnicu ili krenula jis da se otvaram. Zeznuto je jer sam danas punih 31 nedelja trudna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milena, bice sve ok, parkiraj guzu u krevet i izdrzi par sedmica. Ne vidim tikere preko telefona, ali bih po avatoru rekla da vec imas dvoje. Imali neko da ti pomogne sa njima. Koliki su klinci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko mozda pokusao da uz pomoc tople kupke pokrene trudove?  Jako mi je vec dosta, nisam jos presla termin, mada je doktor mm rekao da bi mogli sexom da zapocnemo, ali s obzirom da nismo vec neka 2 meseca, on se plasi da ce povrediti malca, tako da necemo ni sada, sigurno :D

a citala sam da topla kupka hoce da izazove trudove pa rekoh hajd da pitam da li je to kod nekoga uspelo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milena, nemoj da se zezaš, lezi i miruj. Shvati to na najozbiljniji mogući način. Aktiviraj mame, babe, svekrve, sestre. Nemoj da budeš u fazonu moram, ništa ne moraš osim da izguraš trudnoću. Znam da je smorina, i da ima puno obaveza, vidiš da sam i ja brate aktivna na svim temama jer ležim i mirujem a ja još nisam ni blizu, ali pružiti bebi najbolji mogući start u životu je sad prioritet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milena,a nece da ti rade serklaz? Zar to ne bi trebalo da se radi kada su zidovi materice slabi i otvorena si ? 

Mama mazo,na kraju ces se poroditi onda kad sam ti ja izracunala termin:P Sad ne mogu da se setim da li je bio 7,8 ili 9 septembar,bilo je to davno :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Serklaz se ne radi u tako velikoj trudnoci mislim da max do 26. nedelje nisam sigurna. Milena lezi sto vise i obavezno pojas kad ustajes ako nemas umotaj obicnu pamucnu pelenu i vezi cvrsto na krstima tako sam ja, nikako sedenje tako se vrsi najveci pritisak na grlic. Izdrzi jos malo bilo bi dobro do 36 punih tada ces svakako prestati da pijes utrogestan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Serklaž se radi do 20te nedelje, u ekstremnim slučajevima do 26...tako da od serklaža nema ništa. Sad samo izigravanje fikusa pa dokle god izdrži. Uz strogo mirovanje, obično bude sve ok. Eto meni se čak produžio grlić. Pre serklaža bila sam otvorena 1,5 prst i grlić je bio skraćen na 1,5 cm, omekšao itd. Posle serklaža, pošto ležim grlić se produžio na 4,4 cm što je strava i zatvorena sam. Tako da sad dozvolim sebi malo i da sedim, možda 1-2 h u toku dana, naravno ne konstantno. Najveći pritisak na grlić se vrši kad si u sedećem položaju, polusedećem takođe. Malo stajanja i malo šetnje (5-10 min) neće da škodi, ali nikako da sediš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aktivirala sam sve oko sebe. Meni je ovo drugi brak a s obzirom da smo bivsi i ja ostali u super odnosima, on će malo vise oko dece da se brine pa ću i ja vise da odmaram. Videće moji da mi u jednom danu zakazz sve ove analize pa ću i to da odradim i ujedno da kod dr uzmem recept za jos lekića.

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milena meci uttogestane miruj tako da samo ides do wca i bice sve dobro. Rucka nek i nema nek je prljava kuca bitno ke da ti sad strogo mirujes. Evo ti moh iskustva iz prosle trudnoce. u sedmom mesecu mi se skrati grlic na 1 cm i najstozim mirovanjem sam dogurala do 37 nedelje. Samo pozitivne misli i veruj da ce sve biti dobro i tako ce i biti. Znam da sam ponovila ovo sto puta al znam i koliko su meni znacila tad ta pozitivna iskustva. Budi jaka i najmanje jos mesec dana da preguras!

Milen@ i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mitko, Zoe je izracunala 9., nesto u fazonu 2+7(drugog mi je bio prvi dan zadnjeg mensa, decembar), ti si 7.il 8. izracunala. 9.imam ponovo vrijeme kod babice, to sad u petak mislim. Pa ima da izludim <_< jos prije dvije sedmice sam joj rekla da ne zelim vise da je vidim :D

Ivana, znam da kod mene nista ne pali. Ni kupke, ni biciklo, ni stepenice, ni nosenje teskog, ni ljuta hrana,,,jedino jos sexom nisam probala da ga istjeram, al jeb' ga kad nemam s kim, muz mi ne da :lol:

Ima da mu vratim sve sa kamatama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strava... Nista, pokusacu la cemo videti... A sinoc su me bolovi urnisali, izgleda se malac namestao, ili sta li je vec radio, i pri svakom pokretu me presece dole samo tako. Nisu to bili grcevi nego bol u karlici, onako na sekund bukvalno, mislila sam da ce me pocepati koliko se prevrtao i okretao. Posle sat ipo prevrtanja, smirio se, i uspela sam da zaspim, a vec sam mislila da odem u bolnicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos samo mi sad treba da me pocnete preticati :wacko: stanite u red i mirujte, ja trebam prva da idem -_-

Moj je vec 2mjeseca nastiman i ceka :huh: izgleda bas voli da dubi naglavacke :D

I ja imam to presjecanje, pa onda i skljocanje nekakvo unutra, a najgore je kad zavrti rukama i pocne se odupirati dupetom od rebra mi ili gurati nogama u desni bubreg :ph34r: a dole mi se sve napinje i nateze :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mazo a kada je tebi termin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel zna neka zasto traze CRP?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milena CRP pokazuje da ima neko zariste u organizmu. Bakterijsko ili virusno. Hoce da vide da li ti je mozda neka bakterija skratila grlic. 

marush voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mazo a kada je tebi termin?

Sad u utorak, 6.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro, dokle je stiglo sa papirima? Hoces stici doci prije nego bebic dodje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel zna neka zasto traze CRP?

pa zbog neke upale, meni dr kad radi rezultate obavezno i crp u pocetku mi bio do 6 sto je i normalno,a sad zadnja dva puta 11. Ali msm da i to nije strasno ja sam prosle godine pred operaciju imala 219 e to je vec bilo strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Mazo nazalost necu stici :( on jos ceka njegove tako da za nas nismo jos ni predali. Boze zdravlja kad se bebac rodi i odfrkne malo docicemo svi onda. Samo da sve bude dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, i razumijem da to ide poprilicno sporo sad jer stanje u zemlji nije ni malo lahko zbog izbjeglica sa Istoka, po glavi stanovnika su ih do sada najvise primili, a valja obraditi to sve. Nema sta sve ne dolazi. Prioritet su sada izbjeglice iz Sirije, pa ih masa iz drugih zemalja baca papire i traze azil ovdje predstavljajuci se da su iz Sirije. Imaju bas pune ruke posla i sve im se usporilo sad vezano za ulazak u zemlju.

Svekar koji zivi ovdje preko 20 godina i ima politicki azil, prije 2godine predao za svedski pasos(dodijalo mu tretiranje putnika koji nemaju EU pasos) i evo tek neki dan ga dobio. 100x smo zvali i pokusavali da ubrzamo to malo, ali uvijek kazu da su preoptereceni poslom i da su Sirija i te tamo zemlje prioritet.

LadyN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuh nisam znala da je bas takvo stanje. Samo da se ovaj moj ne iznervira i vrati se ovde a moz i to da se desi... haos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama mazo danas se porađaš, nema druge. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu ja rado cu :D al kako je dan krenuo nema nista ni danas :P a moja vaga svaki dan sve vise pokazuje <_<

Jedangram, Kiki92 i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma bice moj termin :D

Danas bila na poslednjoj kontroli kod svog ginekologa. Bebac je super. Posteljica je u dobrom stanju,ima po koju tackicu,sto je normalno. Plodove vode ima,blago je zamucena. Nista strasno.  Beba ima 2513gr. Nije ni cudo sto imam 1kg vise nego u prethodnim trudnocama kad su mi ove prethodne sa ovoliko rodjene :P Tesim se ja malo. Kao da je uz merodavan za tezinu bebe.

16.imam zakazan bris i uz u porodlistu,tako da mi doktorka nije ponavljala bris kad ce vec oni to da obave. Ako je sve ok sa brisom super,ako ne ,dobijem antibiotik u venu da zastite bebu. Meni se cini da je sve u redu,nemam nikakavih promena dole,ali nikad se ne zna

zeklica i Jedangram volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama mazoooo ima li čega? Ili da vidimo kad će sl. pun mesec :D

zeklica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.