Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Zene posto vas ovdje ima iskusnih pitat cu ovdje 

ovo krvarenje ... Jel to treba da bude samo cista krv? Nekako meni se cini da nije da je vodenasto cak nekako nije zuto ali vodenkasto roze ... Miris je ne znam neutralan nije da je ruzan. Ne sjecam se vise kako izgleda menstrualno krvarenje na kraju. 

Jel moze nesto da se zagnoji?? Bolovi mi prestali pa mogu sjediti i dojiti, samo fali mlijeka misa mu malenog ... Al smo se nas dvoje ukopcali i mali bi na siku svaka dva h a meni drago pa sta pojede mache moje - ja vise ne mogu dati :( 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedangram, to ti je to. Samo prati da nema pojačanog krvarenja sveže krvi. Da se bilo šta zagnojilo, imala bii temperaturu. Ne brini.

Jedangram voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedangram ne brini ja sam imala svih mogucis boja i viskoziteta bilo je i tecno i zgrusano kao i kompletna paleta boja to je sve ok. Gnoj se bas oseti i gust je jako ja sam bas jako krvarila par dana bas i ugrusci posle se malo smirilo pa opet malo jace uglavnom se to razvuce na nekih mesec dana.

Kikiriki i Jedangram volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kad mislis da nema, daj mu da sisa, mleka ne moze da nema, mleko se stvara i dok beba sisa. Ne ide istim intenzitetom kao na pocetku sisanja, ali ne moze da presusi. Plus beba sebi navlaci vece kolicine mleka za svoje potrebe.

I da, nijedna pumpica ne moze da izvuce mleko kao beba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

LadyN,tvoj post treba ouokviriti ,podebljati,ma da se crveni:wub: 

Sto se tice krvarenja,to je raznoliko. Svakako da nesto nije u redu,pocelo bi sa tempreturom. I kod svakog je drugacije. Kod mene recimo,krvarenje nakon porodjaja bude bukvalno kao kod redovnog ciklusa,traje samo par dana i kraj. Prva dva dana je samo jako. A bilo je isto raznih boja i masa.sto je normalno.

Milen@ i Jedangram volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste zenske ,kako ste?

Ja juce bila kod dr sve super beba napreduje super teska je 1780g,vise mu beba nije ono da se ne razvija u nedelji u kojoj je ,sad se sve vratilo kako treba... Termin se vratio kad i treba nije vise 6.11. Tj on se bio menjao svaku kontrolu...

Kako da znm po uz koliko je beba dugacka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moram odmah kod lekara. Bas sam se uplasila. Sedela,ustala i kroz dnevni ulozak procurelo nesto i napravilo fleku na pantalonama otprilike 5x5 cm. S obzirom da sam 2cm otvorena,plasim se da je plodova voda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moram odmah kod lekara. Bas sam se uplasila. Sedela,ustala i kroz dnevni ulozak procurelo nesto i napravilo fleku na pantalonama otprilike 5x5 cm. S obzirom da sam 2cm otvorena,plasim se da je plodova voda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moram odmah kod lekara. Bas sam se uplasila. Sedela,ustala i kroz dnevni ulozak procurelo nesto i napravilo fleku na pantalonama otprilike 5x5 cm. S obzirom da sam 2cm otvorena,plasim se da je plodova voda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moram odmah kod lekara. Bas sam se uplasila. Sedela,ustala i kroz dnevni ulozak procurelo nesto i napravilo fleku na pantalonama otprilike 5x5 cm. S obzirom da sam 2cm otvorena,plasim se da je plodova voda.

Idi odmah i javi sta je bilo nadam se da je sve ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da je sve ok. Javljaj obavezno!

Kiki, ja mislim da dužinu treba da ti kaže doktor ili da je on napiše na papiru sa uz. Oni mere i dužinu i obim glave i druge neke parametre i na osnovu toga računaju približnu težinu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitala ga ja on mi reko kao beba ke tanana, nemoj da brines sve je super... Ali ja nzm da procitam uz msm da nadjem tu duzinu bebe..

Nadam se da je sve ok. Javljaj obavezno!

Kiki, ja mislim da dužinu treba da ti kaže doktor ili da je on napiše na papiru sa uz. Oni mere i dužinu i obim glave i druge neke parametre i na osnovu toga računaju približnu težinu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki, nemoj da brines. duzina bebe se ne meri od pocetka drugog tromesecja jos. pre svega zato sto beba raste i zauzima svakojake polozaje i nije moguce izmeriti duzinu precizno. lekari zbog toga mere neke druge parametre tipa duzina butne kosti, potklenice, obim stomacica, glave i slicno. svi ti parametri daju sliku o ukupnom stanju i napretku bebe. ako lekar kaze da je ok, onda je ok, pokusaj da se time ne opterecujes ako mozes. svaka beba je drugacija, a i sve te mere koji lekari navode treba uzimati s rezervom jer su sve to zapravo procene jer uz nije svemoguc, a i puno toga zavisi od polozaja bebe u momentu kad se isti radi.

Kiki92 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki, nemoj da brines. duzina bebe se ne meri od pocetka drugog tromesecja jos. pre svega zato sto beba raste i zauzima svakojake polozaje i nije moguce izmeriti duzinu precizno. lekari zbog toga mere neke druge parametre tipa duzina butne kosti, potklenice, obim stomacica, glave i slicno. svi ti parametri daju sliku o ukupnom stanju i napretku bebe. ako lekar kaze da je ok, onda je ok, pokusaj da se time ne opterecujes ako mozes. svaka beba je drugacija, a i sve te mere koji lekari navode treba uzimati s rezervom jer su sve to zapravo procene jer uz nije svemoguc, a i puno toga zavisi od polozaja bebe u momentu kad se isti radi.

hvala puno draga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja i dalje cekam :angry: termin mi je u cetvrtak, a imam utisak kao da bi malac opusteno ostao jos 9 meseci u stomaku, izgleda mu se ne izlazi napolje:(

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki, takodje mislim da ne treba da brineš. Bitno je da ne postoji neki razlog zbog koga je beba manja nego sto se očekuje, a sad svako dete i svaka žena je individualna. Ima žena koje jednostavno radjaju decu sa nešto manjom kilazom a da pritom ne postoji nikakav problem. Evo, ako ti nešto znači, ovde u Španiji se bukvalno nijedna beba nije rodila sa 4kg, a vidim da je u Srbiji to česta pojava. Najčešće se radjaju sa 3 kg ili 3,100 ili 3,200 i to na vreme i sve potpuno ok. Takodje, u prilog svemu tome, mislim da će ti biti lakši porodjaj ako beba nije prevelika.

Moja ćerka se rodila sa 2,260g sa 37+1. Ok, ja sam imala problem sa protokom leve matericne arterije, ali od samog početka je sve sa njom bilo potpuno u redu, nije zahtevala ni inkubator, ni ništa. Odmah smo izlazili napolje (to je ovde praksa, nike hladna zima) i za prvi mesec je dobila 1,300 čini mi se. Tako da ne brini.

Kiki92 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki, takodje mislim da ne treba da brineš. Bitno je da ne postoji neki razlog zbog koga je beba manja nego sto se očekuje, a sad svako dete i svaka žena je individualna. Ima žena koje jednostavno radjaju decu sa nešto manjom kilazom a da pritom ne postoji nikakav problem. Evo, ako ti nešto znači, ovde u Španiji se bukvalno nijedna beba nije rodila sa 4kg, a vidim da je u Srbiji to česta pojava. Najčešće se radjaju sa 3 kg ili 3,100 ili 3,200 i to na vreme i sve potpuno ok. Takodje, u prilog svemu tome, mislim da će ti biti lakši porodjaj ako beba nije prevelika.

Moja ćerka se rodila sa 2,260g sa 37+1. Ok, ja sam imala problem sa protokom leve matericne arterije, ali od samog početka je sve sa njom bilo potpuno u redu, nije zahtevala ni inkubator, ni ništa. Odmah smo izlazili napolje (to je ovde praksa, nike hladna zima) i za prvi mesec je dobila 1,300 čini mi se. Tako da ne brini.

hvala punooo

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna sta je sa Milenom? Da li je sve u redu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh navijam da kod Milene bude sve ok. 

Nešto nam nema ni mama maze, da nije mališa odlučio malo napolje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama maza ujeda pa konta da je bolje da drzi prste dalje od tipkovnice :lol:

Malisa uziva, suta, gura, pokazuje ko je gazda i ne bi se reklo da ima namjeru jos van <_<

MakiJana i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hihi mama mazo, znači ima šanse da izađe kad sam ti tipovala i kad te je muž uvrstio u raspored :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo me. Otvorena sam jedan prst i malo mi je razmeksan grlić. Protoci su OK i beba. Moram strogo da mirujem i 3x 200 mg Utrogestan. Gomilu nekih analiza krvi i urina treba da uradim kao i briseve. Moram krvnu grupu opet da radim ,da imam kod sebe za svaki slucaj. Dr misli da nije plodova voda ali minje rekao da ipak pijem minimum 3l vode dnevno. Od ponedeljka moram da pokupim upute i sve to da odradim. I dalje stoji dijagnoza preteći prevremeni porođaj. Moram bas da se pazim da nebi zaglavila u bolnicu ili krenula jis da se otvaram. Zeznuto je jer sam danas punih 31 nedelja trudna.

Kikiriki i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.