Samodavanje inekcija u postupku VTO

odgovora

Objavljeno

Hvala ti Jelenamb na trudu,malisa i ja smo zaglavile u tom zacaranom krugu i bas su nam potrebna vasa iskustva i saveti,trebamo i da odlucimo na koju cemo kliniku ici...jos uvek smo status quo :blink: :blink: ....hvala ti do neba t4614.gif

Pomoći ću koliko znam,slobodno pitajte ja sam gin.akušerska sestra po struci tako da...a i prošla sam kroz postupak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomoći ću koliko znam,slobodno pitajte ja sam gin.akušerska sestra po struci tako da...a i prošla sam kroz postupak

E pa konacno neko sa iskustvom t4517.gif

Pa ovako,sto se naseg slucaja tice,ja sam imala operaciju endometrioze jajnika u Narodnom frontu 2007god,imam PCOS a sad kad sam spremala papire za VTO otkrila sam da mi je AMH hormon veoma visok 8,1.Mm je potpuno zdrav,sledeceg utorka predajemo papire i ne znamo gde cemo dalje,radicemo o trosku drzave i u Nisu nam je najbliza klinika,plasim se da ne pogresim sa izborom klinike bas zbog svog stanja i koliko ce lekari obracati paznju na nas.Sta ti mislis?Cula sam da dr. Ana Kopitovic (mislim da tako bese),dolazi u Nis kao pomoc njihovim doktorima,reci mi svoje misljenje bas bi mi znacilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa konacno neko sa iskustvom t4517.gif

Pa ovako,sto se naseg slucaja tice,ja sam imala operaciju endometrioze jajnika u Narodnom frontu 2007god,imam PCOS a sad kad sam spremala papire za VTO otkrila sam da mi je AMH hormon veoma visok 8,1.Mm je potpuno zdrav,sledeceg utorka predajemo papire i ne znamo gde cemo dalje,radicemo o trosku drzave i u Nisu nam je najbliza klinika,plasim se da ne pogresim sa izborom klinike bas zbog svog stanja i koliko ce lekari obracati paznju na nas.Sta ti mislis?Cula sam da dr. Ana Kopitovic (mislim da tako bese),dolazi u Nis kao pomoc njihovim doktorima,reci mi svoje misljenje bas bi mi znacilo?

Ja sam radila u GAK NS i tamo su velike gužve predpostavljam i na GAK NIŠ-u.Nikad te ne prgleda jedan lekar,bar što se tiče NS, nego ko je taj dan dežuran na sterilitetu.Čekaonice su pune,prepune,.... čekaš da se sestra dođe da te prozove da dobiješ terapiju opšti haos.Zato sam ja i izabrala privatnu kliniku.Ti u Nišu moraš da ideš na GAK možda je tamo mallo bolje ne znam.Što se tiče dr Vesne Kopitović ona je ODLIČNA jedna od naših najboljih stručnjaka za VTO.Radi to godinama i velika je stopa uspešnosti.Nećeš pograšiti ako nju izabereš za dr.Jednostavno žena je žena pravi majstor za pravljenje beba(VTO) lol.

AMH ti jeste visok ali je to zbog PCOS

ŽELIM TI SVU SREĆU :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako sam dobro razumela ti sad treba da ideš na drugostepenu komisiju?

Ja sam išla u NS .Izmađu prvostepene i drugostepene komisije sam čekala 3 nedelje,a kad sam prošla drugostepenu komisiju čekala sam 2 nedelje da nam jave iz klinike da smo prošli kroz " portal" i dali nam termin kad da dođemo na kliniku sa uputom za stacionarno lečenje.Onda ti dr uradi UZ i ako je sve ok,onda počinješ sa terapijom,koju ti dr oredi da li je to Suprfact ili (ovom drugom ne znam ime jer sam ja primala Suprefact).Pošto si na nac.programu ti injekcije dobiješ besplatno.Daju se s.c. odnosno pod kožu(u ruku,stomak,ili nogu).Možeš sama sebi da daješ ili da ideš u kliniku da ti daju ili u dom zdravlja.Posle toga vadiš krv E2 i LH i ako je E2 ispod 20 krećeš sa stimulacijom.Ja sam primala Gonal f.Daje se isto s.c.Na osnovu tvog UZ određuje se koliko ćeš dana primati injekcije.Zatim sam primila Menopur on se daje i.m. u debelo meso,ja sam primila 4 ampule i posle toga stop injekciju.Posle 3 dana sam išla na aspiraciju pa za 3 dana na ET.I sad čekamo betu.

Što se tiče tvog supruga to zavisi od nalaza mm ima oligoastenospermiju i nije primao nikakvu terapiju.Radili su nam ICSI.

Nadam se da sam ti bar malo pomogla :D

znatizeljna sam htela bih sve da znam sta me ceka,ne bi trebalo da sam toliko opterecena ali takva sam .Smaram ljude oko sebe.Nadam se da mi niko nece zameriti, lakse mi je kad podelim sa nekim.Puno si mi pomogla. HVALA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, sad bi mogle i Woman i Malisa da nam prepricaju svoje iskustva sa obizrom da su se 'bockale' i ostale trudne. :D

Istini na volju, jednom sam prisustvovala 'bockanju' kada je Woman to radila. Jos mi zvoni u glavi njena recenica: "Niste ni svesne koje ste srecnice sto ste prirodno ostale u drugom stanju!" Ta recenica, cini mi se, ce mi ostati za ceo zivot i mislicu na njih dve kao i na sve ostale zene koje se toliko trude i koje bi sve uradile da dobiju bebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me Y, tu sam ja sa svojim iskustvom... ;)

Bockanje???Divota jedna :blink: ...sad mi sve to deluje tako daleko i kada se ova veverica u stomaku sutne znam da je sve sto me snaslo bilo vredno toga....

E pa ovako moja terapija je krenula kontraceptivnim pilulama posle ciklusa i popila sam celu kutijicu, negde od 13-e pilule krenulo je uporedo i bockanje Dipherelinom 0.1mg dnevno potkozno, ispod pupka, kada sam popila sve pilule dosla je meca,( sa bockanjem sam nastavila ), e a posle te zadnje mece uveli su mi Merional 2mg tj. duplu dozu uporedo sa Dipherelinom koji nisam prekidala, i tako je to trajalo jos 10 dana do stop injekcije i do aspiracije. Primila sam ukupno 25 bocke Diphrelina i 12,5 Merionala sto je ukupno 37,5 bockanja....znam da zvuci zastrasujuce, ali drage moje ako se odlucite na taj korak morate biti jake i spremne na sve....eto toliko o bockanju posto je ovo tema za to, a o pratecim pojavama u nekoj drugoj temi ili ako nekog zanima slobodno neka me pita.

Razbicemo mitove i zablude oko te `strasne` VTO !!!! ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VTO.Zabluda je da je to nesto strasno.

Verujte ja i nemam na pameti da sam tako ostala trudna,sem kad se ovako ne podsetim.

Sto se tice injekcija, NIJE TO NISTA.Ja sam primala diferelin 0.1mg od 11.05 do 06.06 a u medjuvremenu sam se bockala gonalom 0.75mg od 25.05 do 06.06.I naravno sve sama u stomak ispod pupka.Kao i Woman sada nestrpljivo cekam da se moje bebe rode i budem ponosna majka blizanaca.

Verujte da cete sve zaboraviti kada osetite da vam se nesto rita u stomaku.

Espera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm..meni bi bila frka to davanje injekcija...ali posle 2-3 verovatno skupiš hrabrosti da ideš do kraja, jer znaš koji ti je cilj! Devojke samo napred!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u trudnoci primala fraksiparin, isto u stomak. Bila je frka oko prve dve tri posle postane rutina. Kad se mora nije tesko. Meni je u pocetku bila frka da cu povrediti bebu, sto je prosto nemoguce, to su male iglice kao za insulin ali.... Moram da priznam da je meni to odradjivao mm :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u trudnoci primala fraksiparin, isto u stomak. Bila je frka oko prve dve tri posle postane rutina. Kad se mora nije tesko. Meni je u pocetku bila frka da cu povrediti bebu, sto je prosto nemoguce, to su male iglice kao za insulin ali.... Moram da priznam da je meni to odradjivao mm :P

Pa tako bi i kod mene bilo... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa tako bi i kod mene bilo... :)

Ipak smo mi jake zene ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa tako bi i kod mene bilo... :)

Osim kad si morala sama ;) Da nisam tebe gledala ne bih nikada imala taj osecaj kolika je volja i zelja da sve bude kako treba i kako smo u stanju i sta sve da zrtvujemo za nase male pilice. Znam samo taj delic tvog iskustva i nakada necu to zaboraviti. Toliko sam u tom trenutku, i posle kad smo izasle iz one kabine( B) ), bila puna nade da ce sve to uroditi plodom. Tako mi je drago da jeste i mislim da cu sve tvojoj i Malisinim bebama radovati kao svom Petru. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

t8627.gif

Sve za ovakvo zgepce!!!!!

Jaoo kako sam ja plakala kada mi je malisa javila u utorak oko 11:30h da je postala majka.....

Danas joj pricam kako cemo kada prodju godina-dve i malo ocvrsnu nase bebe, ako ne ide prirodnim putem dici kredit i opet u akciju i domestos sobicu ;) Samo da sve bude OK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bice sve Ok jer ste vi pozitivne. Domestos soba vise ne dolazi u obzir. Cini mi se da sam ja bila jasna i onda ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

t8627.gif

Sve za ovakvo zgepce!!!!!

Jaoo kako sam ja plakala kada mi je malisa javila u utorak oko 11:30h da je postala majka.....

Danas joj pricam kako cemo kada prodju godina-dve i malo ocvrsnu nase bebe, ako ne ide prirodnim putem dici kredit i opet u akciju i domestos sobicu ;) Samo da sve bude OK

domestos sobica da da da .Samo da moja Sofija i tvoja princeza malo porastu pa sve cetiri u Bg u provod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Malisa, kako je lapo videti te ovde!!! :wub: To znaci da imas vremena za nas. Divna si, jaka si i puno, puno te volim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jest' da sam sama na ovoj temi al' ajde da kazem koju mozda ce nekom da koristi.Za sad se bockam samo gonalom 75 jedinica svaki da u stomak,to uopste nije nista,kako sam ja zamisljala-bodes se sam u stomak :blink:

E sad veceras u 7 uz pa cemo videti za boce dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jest' da sam sama na ovoj temi al' ajde da kazem koju mozda ce nekom da koristi.Za sad se bockam samo gonalom 75 jedinica svaki da u stomak,to uopste nije nista,kako sam ja zamisljala-bodes se sam u stomak :blink:

E sad veceras u 7 uz pa cemo videti za boce dalje

Joj, Cekalice, svaka ti cast :wacko:

Sta sve mi zene mozemo da izdrzimo zarad viseg cilja :wub:

Drzim palceve, javljaj kako je proslo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu,hocu,podnosim izvestaj u plusicima veceras,kad se vratim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, 

Pripremili smo se za vantelesnu u privatnoj klinici i kupili smo lekove pre 15 dana u Bgd u apoteci Srbolek, GONAL 28 kutija i MENOPUR 7 kutija i DIPHERELIN inekciju. Cuda se desavaju i u medjuvremenu smo prirodno zatrudneli. Imamo racun, lekove uredno drzimo u frizideru (GONAL) i zeleli bi da ih ponudimo 20% jeftinije. Ako ima zainteresovanih, slobodno pisite, zovite.....nadam se da vam nece trebati kao i nama, ali kao sto rekoh vec smo ih kupili pa bi iste prodali.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.