Krvava stolica

odgovora

Objavljeno

Po ovom što govoriš pretpostavila bih da djetetu od čvrste stolice i napona pukne kapilar...Pošto je to već velika :) beba daj malo zaslađene kamilice...i vode...da olakšaš stolicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa je upravu nama to pise na otpusnici iz porodilista, jer analiza nije nista pokazala, napuknu im kapilari... jos i sama kazes da se muci dok kaki,trebas da joj dajes kamilicu zasladjenu cesto...

Problem je sto ona nema cvrstu stolicu... nema ni proliv... ne znam ni sama kako da je opisem... nekako je sluzava... rekli su mi da joj dajem pola probiotika i to joj i dajem ali to nam bas i ne pomaze... razmisljam da joj dam i espumisan kapi, to sam joj davala dok je imala grceve... a sada prdi kad god treba da kaki i napinje se ali stolica nije tvrda u opste...

:unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

gotovi su nam nalazi 3 koprokulture i ni u jednoj nije nissta pronadjeno... nije imala krvi 3 dana u stolici ali danas ponovo ima, ne pijem kravlje mleko niti jedem mlecne proizvode.... ona ima uzasne gasove i bas se muci kad kaki. :(

Po ovome sam shvatila da je stolica teška...

Pokušaj dati čaj od kamilice da se malo stomačić umiri i par zrnaca kima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da....izbaci tu hemiju....Espumisan kapi(koje po meni ničemu ne služe)...probiotike...

Samo malo čaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Problem je sto ona nema cvrstu stolicu... nema ni proliv... ne znam ni sama kako da je opisem... nekako je sluzava... rekli su mi da joj dajem pola probiotika i to joj i dajem ali to nam bas i ne pomaze... razmisljam da joj dam i espumisan kapi, to sam joj davala dok je imala grceve... a sada prdi kad god treba da kaki i napinje se ali stolica nije tvrda u opste...

:unsure:

Da nema hemoroide?Zvuci smesno, ali mi je dr rekla da i kod beba mogu da se pojave od naprezanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac ima 4 meseca, pre par dana sam primetila na peleni krv, jako malo, tek primetno, ali dovoljno da se zabrinem. Nisam panicila jer smo svejedno imali zakazanu kontrolu i vakcinu pa sam planirala da pitam dr. Medjutim, uvece pre kupanja sam shvatila da je sukrvica u stvari iz male ranice ispod testisa gde se bila koza zacrvenela od mokre pelenice i gde sam vec mazala mast da mu to prodje pa mu je kozica pukla i jedva je vidljivo, kao vrh ciode. Tako da eto i to je moguce, a daleko bezopasnije. Sutradan je opet bilo malcice na peleni sukrvice, a do narednog jutra mu je sve zaraslo i sad vise nema ni crvenila, a ni sukrvice na peleni. Ovo je nase iskustvo pa ako se nekome desi, pregledajte da se nije negde koza malo ojela, pogotovo na tako skrivenim mestima i prevojima. U svakom slucaju, bolje to nego da je stvarno u mokraci ili fekalijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da nema hemoroide?Zvuci smesno, ali mi je dr rekla da i kod beba mogu da se pojave od naprezanja.

Nema, bili smo u Tirsovoj kod hirurga, on joj je pogledao cmar, stavljao neku cevcicu u guzu, rekao je samo da ima jake gasove. Zatim smo bili kod gastroenterologa ona nas je uputila da damo 3 stolice za redom na analizu, ni u jednoj nije nista pronadjeno i nista nam nisu vise rekli. dala nam je samo da pije probiotik ali evo vec 7 dana nema poboljsanja, jedno 2 dana nije imala krvi u stolici ali je bila sluzava i onda se opet pojavila po koja tackica... danas je imala proliv i bas jake grceve... nema temperaturu, ne povraca... vesela je ali je stomak ubi.... stvarno vise ne znam sta da radim...

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoki, izvini, ali ne misliš li da je pretjereno to što si sve navela...tromjesečnom djetetu...cijevi...pregledi...jedan doktor...drugi doktor...nervozna mama...

Opusti se...daj djetetu čaj od kamilice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vec duze vreme se desava, skoro svako jutro kad skidamo pelenu da u predelu pise bude kao neke sukrvice, ne znam ni sama, bledo crvenkasto.

zvala sam dr kod koje vodim oba deteta i njena prica je da to nije nista, verovatno neki protein iz majcinog mleka koji tako oboji mokracu malo. da uradim analizu urina i to je to.

analiza uradjena sve ok.

medjutim to se konstantno ponavlja i jutros zovem dr kod koga smo i Luku par puta vodili privatno i u njega bas imam poverenja. da uradimo urin i urinokulturu pa ukoliko ima potrebe da se uradi i UZ mokracnih kanala..

moze da bude neka upala ili... ne znam ni sama

ima li neko iskustva sa ovakvom situacijom?

To se samo koncentriše urin na jednom mestu u peleni pa izgleda crvenkasto. Verovatno nije ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoki, izvini, ali ne misliš li da je pretjereno to što si sve navela...tromjesečnom djetetu...cijevi...pregledi...jedan doktor...drugi doktor...nervozna mama...

Opusti se...daj djetetu čaj od kamilice...

kod svih tih doktora nas je poslao doktor opste prakse... a zar kamilica nije za tvrdu stolicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod svih tih doktora nas je poslao doktor opste prakse... a zar kamilica nije za tvrdu stolicu?

A jel' ste vi radili Rast test ili neki drugi alergo test?

Posto moze da mi zvuci i kao alergija, gasovi, proliv i slicno. Naravno ne mora da znaci ali uvek se to kod beba proverava kad su cudni simptomi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod svih tih doktora nas je poslao doktor opste prakse... a zar kamilica nije za tvrdu stolicu?

Po tvojim postovima "muči se dok kaki" kontala sam da je tvrda...pa sam pomenula zašećerenu kamilicu....ali u svakom slučaju daj, bez šećera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da dodam ovde.. prestalo je "ono obojeno" jer sam definitivno shvatila da nije krv. i drugi dr nam je rekao da je moguce da je neki protein iz mleka.. od kako smo poceli da uvodimo i drugu hranicu prestalo je, hvala bogu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po tvojim postovima "muči se dok kaki" kontala sam da je tvrda...pa sam pomenula zašećerenu kamilicu....ali u svakom slučaju daj, bez šećera.

Moj bebac vec 20 dana postepeno ima bordo niti u stolici .Kada je stolica jako senf zuta sa onim bobicama,bez obzira kolike su bobice,nema tragova krvi .Kada je sluzava i zelenkasta,obicno ima bordo niti .To mi se ponavljalo nekoliko dana.Zvala sam halobebu,i oni mi rekli da je to samo od pucanja kapilara u crevu,ali ako se bude ponavljalo,obavezno kod pedijatra.Medjutim posle par dana prestane krv da se pojavljuje.Pa onda opet krene.Evo vec tri dana ima tragove krvi u stolici.U toku dana kaki 4 do 5 puta.Jedan dan sam primetila tackicu sveze krvi i odmah sam otisla kod pedijatra.Pedijatar mi isto rekao da je moguce od pucanja kapilara,ali da to zahteva bolnicko ispitivanje,ukoliko hocu da isputujem.On je rspolozen,nema temperaturi i ja ga ne bih na to bolnicko ispitivanje,ne svidja mi se da maloj bebi zabadaju stapic u cmar.Ispitivanje stolice,pedijatar nije predlozio.Ja kuvam svaki dan kamilicu,ali toliko blagu da se jedva zuti.Da li da kuvam malo jacu koncentraciju kamilice?Ja je nisam zasladjivala.Da li smem da zasladim bebi od 3 meseca cajic? Ako imate neki savet javljajte.Vec brinem sto se ova stolica ne sredjuje.Ponekad ima tragova krvavih niti kada uopste nema onih bombica u stolici,samo sluz,i poneka malena bombica(tako da ih nazovem).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac vec 20 dana postepeno ima bordo niti u stolici .Kada je stolica jako senf zuta sa onim bobicama,bez obzira kolike su bobice,nema tragova krvi .Kada je sluzava i zelenkasta,obicno ima bordo niti .To mi se ponavljalo nekoliko dana.Zvala sam halobebu,i oni mi rekli da je to samo od pucanja kapilara u crevu,ali ako se bude ponavljalo,obavezno kod pedijatra.Medjutim posle par dana prestane krv da se pojavljuje.Pa onda opet krene.Evo vec tri dana ima tragove krvi u stolici.U toku dana kaki 4 do 5 puta.Jedan dan sam primetila tackicu sveze krvi i odmah sam otisla kod pedijatra.Pedijatar mi isto rekao da je moguce od pucanja kapilara,ali da to zahteva bolnicko ispitivanje,ukoliko hocu da isputujem.On je rspolozen,nema temperaturi i ja ga ne bih na to bolnicko ispitivanje,ne svidja mi se da maloj bebi zabadaju stapic u cmar.Ispitivanje stolice,pedijatar nije predlozio.Ja kuvam svaki dan kamilicu,ali toliko blagu da se jedva zuti.Da li da kuvam malo jacu koncentraciju kamilice?Ja je nisam zasladjivala.Da li smem da zasladim bebi od 3 meseca cajic? Ako imate neki savet javljajte.Vec brinem sto se ova stolica ne sredjuje.Ponekad ima tragova krvavih niti kada uopste nema onih bombica u stolici,samo sluz,i poneka malena bombica(tako da ih nazovem).

vec i sama znas da i moja bekara ima istih problema :(

od cega je to pojma nemam

jedna zena mi je rekla da se to i njenoj bebi desavalo i da su joj rekli da ignorise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedu li vam djeca banane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedu li vam djeca banane?

Ne...ali samo zato što ne vole...što pitaš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje je za Vaskrsiju i Milenicu....zbog nitastih pojava u stolici....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje je za Vaskrsiju i Milenicu....zbog nitastih pojava u stolici....

Aha....jao.... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedu li vam djeca banane?

ne, nasa deca samo sisaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne, nasa deca samo sisaju

Pa onda mora da ste vi nešto pojele što je dovelo do tih pojava u stolici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa onda mora da ste vi nešto pojele što je dovelo do tih pojava u stolici...

kod Milenice su otkrili da je u pitanju alergija na kravlje proteine. Kod mene jos nisu nista otrkili tek treba da idem kod gastroenterologa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovde cu detaljno da napisem sta je bilo nakon posete gastroenterologu u Krusevcu. Doktorka me je sve saslusala, jedna zaista predivna zena (Nevenka Dobricic), potom ju je pregledala, onda uz i na kraju pregled rektuma. Kada su svi nalazi bili uredni dala je savet. Prethodno sam joj naglasila da sve pocinje nakon primanja pentaksima, ali i da smo muz i ja skloni alergijama. Ona je rekla da iako nema skoro nikada reakcije na pentaksim ipak ponekad moze da se javi kod osetljivih beba, jer je ipak pentaksim petovalentna vakcina. Takodje je naglasila da ne mora ni to da znaci ali da bi mozda ipak trebala da primi infanriks. Dalje, meni je preporucena nemlecna ishrana, takodje da izbegavam grickalice i uopsteno kupovne stvari. A da maloj uvedem pirincanu kasu i jabuku, kaze da ce joj to pomoci varenju. I kao treca stavka da joj masiram biljnim uljem okolo cmara kako bi se malo razmekanio, mala joj rupica. Eto, sad cemo da sve to probamo i da vidimo na cemu smo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.