• Najave

• problem sa smajlijima   05.04.2016

Poštovani korisnici Bebac foruma, molimo vas da ne koristite " smajlije" u postovima, problem koji se pojavio biće uskoro rešen. Izvinjavamo vam se na neprijatnosti i hvala na strpljenju.    

Menstruacija posle spontanog/kiretaze

odgovora

Objavljeno · Prijavi zloupotrebu

Kod mene je proslo skoro dva meseca od kiretaze i vec par dana tek poneka kap krvi i to kad se obrisem. Simptomi su tu, ali ne i obilnije krvarenje :blink: Doktor je zaista zurio (da ne kazem da je bio nezainteresovan), a ja onako sludjena nisam ni stigla da ga pitam sta mogu da ocekujem. Bila sam i na kontroli i svi rezultati su super, ali mi ovo krvarenje/nekrvarenje unosi konfuziju. Zanima me vase iskustvo? Kada ste dobile i kako je ta prva menstruacija izgledala?

Ja posle 30dana,a moja kuma posle 6 nedelj.Menstruacije su nam bile normalne,kao i obicno.

Hvala Viki! Kod mene tek danas normalno krenulo. Ziva nisam vec par dana, ali sad se lakse dise :)

Meni je poslije spontanog (nije mi radjena kiretaza) menstruacija izostala jedan mjesec, ali zato sam nakon tog perioda pocela da krvarim, i to je trajalo 20-tak dana. Nije bilo obilno, ali sam se uplasila. Na pregledu dr nije vidjela nista neobicno, pa me umirila da se to organizam cisti...

Poslije sam dobila jos samo jednom... i evo vec skoro 9 mjeseci nista! :Dt8308.gif

Ja sam krvarila posle spontanog oko 2, 3 dana, pa posle 15 dana malko jos, i onda "normalno"( nista mi nije bilo neobicno, cak ako se dobro secam da sam odprilike na vreme dobila dva- tri puta), posto ja inace ne dobijam redovno.

Meni je posle spontanog (missed abortion) radjena kiretaza. Posle kiretaze sam imala krvarenje jedno 5-6 dana, ali sam uz antibiotike primala i nesto za suzbijanje krvarenja. Sledeca menstruacija je stigla posle 30-35 dana i bila je slabija nego inace. Nakon toga sve se ustalilo kao i obicno, tj. meca je stizala na 27-28 dana i bila je normalna.

Pozrav i drz se!

Barbie doll voli ovo

Borjana nasmeja me bas sa ovih devet meseci :)

mama Bojana - I moja dijagnoza bila je missed trudnoca, pa su mi radili kiretazu. Pila sam antibiotike i kapi za stezanje materice i krvarila pomalo nedelju dana. Ovo je prva menstruacija posle te kiretaze i zaista je slabija nego inace, kao sto je bila i kod tebe. Za sledecu cemo videti, nadam se da ce sve da se vrati u normalu, jer sam u dan znala kad dobijam i koliko traje :) Pozdrav

Barbie doll voli ovo

Ma bice. Meni je to bila prva trudnoca pa sam bila poprilicno demoralisana i tuzna. Zatrudnela sam tacno 7 meseci posle kiretaze. Sad cekam dve bebe odjednom ( da se ispravi prva nepravda)

Imam prijateljicu koja je zatrudnela nepuna dva meseca posle spontanog i od svoje dr dobila opasno ribanje zbog toga, ali je ipak rodila zdravu bebu - samo se malo vise cuvala u trudnoci, ranije otvorila bolovanje i sl.

Ciklus ce ti se vratiti skroz na staro, samo telu treba malo vremena da se opet izbalansira. Cuvaj se jos neki mesec od trudnoce, cisto da se materica skroz oporavi.

Barbie doll voli ovo

I ja sam posle missed,vrlo malo krvarila...sledeca mi je dosla tacno na 28dana...ocekivala sam da cu krvariti mnogo vise...a bilo je manje nego obicno i isto sam bila prestravljena...svaka naredna je bila obilnija od prethodne ( za koji dan 6 meseci od "toga") ...i poslednja cini mi se da je bila bas kao i ranije...valjda je to neko optimalno vreme kada se stvari vracaju na pravi kolosek...Nikad nisam imala neke bolne menstruacije,samo me prvi dan pomalo boluckao stomak...e a sad ni to :)

E da...promenilo se i to sto mi sad treba 2 dana da procurim...tih 2 dana samo tragovi u sekretu...

Barbie doll voli ovo

mama Bojana - Nista od trudnoce dok se ne oporavim i fizicki, a i psihicki :) Cestitam na dve bebe, to je dupla radost

Citana - kod mene je sad sve ok. Samo me je zabrinulo to sa tragovima krvi kad god se obrisem, a nista ne curi. Cak sam zakazala i pregled kod dr koliko sam se uplasila :) Sta cu kad nisam imala iskustva, a sve sto je novo nekako te uplasi :( Lakse je kad znas da je jos neko kroz to prosao i da se ne desava samo tebi

Barbie doll voli ovo

Imala sam drugaricu koja je abortirala u 16-oj nedelji trudnoce... Dobila je menstruaciju narednog meseca... Mislim da je najvise problema imala sa grudima... Bile su joj tvrde kao kamen i bolne pa je koristila neke tablete i ubrzo se i to sredilo...

Posle spontanog, koji je bio u dvadesetoj nedelji, sam krvarila tri nedelje, a sedam nedelja nakon spontanog sam dobila menstruaciju. Bila je uobičajenog sadržaja, obima i trajanja - pet dana. Ali zato je druga bila obilna, sa takoreći parčićima, bolna, trajala je isto pet dana.

ja sam prvu trudnocu iznela bez problema, porodila sam se 2011. kad smo hteli drugu bebu zatrudnela sam kao od sale, jos se ispostavilo da nosim blizance, medjutim imala sam kiretazu u novembru, posto su plodovi uginuli, kako su mi rekli virus je protrcao kroz organizam, nakon toga receno mi je 2 meseca pauze, prva menstruacija mi je dosla nakon 4 nedelje i od tada dobijam na 30 dana, medjutim 21. dan menstrualnog ciklusa mi se pojavilo malo krvi kako ovog tako i proslog meseca, radimo na bebi vec 3 meseca pa me zanima da li je neko imao slicnu situaciju.

Pročitala sam sve odgovore i sad ja imam jedno pitanje pošto ludim više:

Rađena mi je kiretaža, dobila sam ljekove i nakon što sam ih popila dobijem posle 5 dana. Išlo mi je 3 nedelje, u zadnjoj mi je išlo po malo braon. Dobijem nakon nedelju dana tačno kao i prošlog mjeseca i traje mi malo više od 2 nedelje, s tim što se isto završavalo sa braon, i onda dobijem po treći put skoro isto na vrijeme, i 4 dana mi ide kao ludo i posle samo braonkasto i evo poslednjih 4 dana ide po malo kao blaga jedva vidljiva sukrvica. 2 putra me doktorica pregledala i rekla da je sve čisto na ultrazvuku i čudila se što mi je takva situacija. Meni je iskreno dosta ovoga pošto ranije nikad nisam imala problema, sve je uvijek bilo redovno i po 6 dana.

Ako je na uz sve cisto i uredno nemas cega da se brines.Verovatno ti se ciklusi jos nisu stabilozovali,ako sam razumela tek si treci put dobila od kiretaze,treba vremena da sve dodje na svoje nebrini.A to sto ti ide braon ja mislim da je to normalno da se jos cistis.

Da, tek sam treći put dobila i ovaj put je donekle i normalnije.Traje mi već dvije nedelje ali ova druga je čudna(kao belo pranje sa blagom sukrvicom). I da, na UZ je sve bilo ok. I kuma mi govori da su mi se možda hormoni poremetili i još uvijek treba da se stabilizujem. Inače imam zavaljenu matericu, za koju često kažu da joj treba vremena da se očisti i šta već.

Samo polako,sve ce to doci na svoje.Moji ciklusi su se isto malo poremetili posle kiretaze,nakon nekih 4,5 meseci je sve bilo ok.Nemas zasta da se zahvaljujs,tu smo da si pomognemo ;) ;)

Meni je posle kiretaze izostala menstruacija mjesec dana, pa sam dobila u aprilu i evo ovaj mjesec jos nisam...Jel de da nema razloga za brigu, da je to normalno tako poslije kiretaze?

Barbie doll voli ovo

Proslo je oko 25 dana od kiretaze, pufice dvije su tu, moje raspolozenje se mijenja iz minuta u minut kao inace pred menstruaciju, i sad je samo cekam...

Nadam se da ce doci na vrijeme.

A tome ce mi pomoci kombinacija virak+hajducka trava nadam se!

Barbie doll voli ovo

Meni je 33.dan od kiretaze, i jos uvek nisam dobila m. Na uz je sve cisto,osim sto mi kaze doca endometrijum ravan i tanak. Kaze kad dobijem-dobijem,iako kasni par meseci, da se ne brinem. To mi je ok,znam da nije svima isto pa mogu da cekam, nego me brine sto nam je u toku odnosa pukao kondom...nesto je semena iscurilo,ali ako nije sve...kako dalje?

Iganica mozda da pocnes piti virak ?

Mene je spasio sto se tice refovitosti menstruacija.

Meni je evo 36.dan od spontanog, i jos nema menstruacije. Doca kaze da je na uz sve ok, cisto, endometrijum mi je ravan i tanak, pa sam pocela da pijem caj od virka i hajducke trave, takodje se nadam da ce pomoci.

Cao svima,

ja sam imala spontani u 13 nedelji... posle toga sam krvarila par dana, posle 30 dana sam dobila prvu menstruaciju koja je bila kao i svaka pre trudnoce medjutim posle 20 dana ja sam opet dobila i to traje vec 6 dana i obino je s obzirom da sam ranije krvarila 3 dana i posle samo u tragovima bukvalo sam ostatak ciklusa koji nije bio duzi od 6-7 dana pregurala sa dnevnim uloskom. Malo se brinem ne znam dal bi trebalo da panicim i da idem lekaru... :(

Mevicicak, sto se tice krvarenja i prve menstr.tu je sve ok,al zasto druga tako rano ne razumijem se :(

Da li ti je menstrualna krv ili svjetlija cistija ili tamniha na braonkasto?

Bolje da podjes do dr, jer ne znam bas sta moze biti.

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.

Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.

Prijavite se

• Članovi/članice na temi   0 članova

No registered users viewing this page.